va roooog!!! penisul

30-11-2009
denisache
Nu este medic/terapeut
denisache
buna ziua! am 2 probleme:
1. acum o luna(aprox) mi s-a unflat testicolul drept si durea f tare la atingere si era foarte cald.acum s-a desumflat(am dat cu niste creme pt dureri musculare..inflamatii cv de genu) dar am ramas cu o umflatura mica, tare care nu ma deranjeaza deloc..si testicolul este mai mare decat celalalt..umflatura este chiar intre testicol si canalul care face legatura.
2.acum o sapt a inceput sa-mi apara o subst alba ca o piele moarta in jurul capului penisului si pe pe cap..sunt ca niste bubite care daca dau cu apa se duc..dar au un miros urat(a piele moarta)..si ma deranjeaza..Mai am si mancarimi in jurul capului penisului si usturimi(cand ma scarpin)...Si a incpeut sa usture din ce in ce mai tare cand incerc sa curat pielea moarta sau ating. Iar pielea penisului parca sa stramtat...cand incerc sa o dau in jos(pielea) parca strange capul penisului...se poate sa fie capul penisului umflat ?! cand incerc sa dau piele in jos parca sa-r rupe si ustura...iar dupa ce o dau de tot in jos la fel este..tot parca strange penisul..(dar doar prima parte a pielei..partea de sus...Si este foarte rosie.

va rog daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi..si sa-mi spuneti daca este ceva grav...
am evitat consultul medicului pt ca am crezut ca vor disparea in timp..dar deja a trecut ceva timp si nu au disparut..
3 comentarii
0
01-12-2009, ora 23:50
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Vă recomand consult dermatologic şi urologic. Nu mai aşteptaţi nimic...astfel de probleme au nevoie de investigaţii medicale!
Toate cele bune şi însănătoşire grabnică ;)


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
02-12-2009, ora 00:44
denisache
Nu este medic/terapeut
denisache
multumesc..deci nu poate fii tratat cu o crema..ceva de genu?..

imi poate recomanda cineva un doctor??..stau in bucureesti..sector 3..??!
0
02-12-2009, ora 22:27
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Se poate trata cu o cremă, dar trebuie să ştiţi cu exactitate de ce suferiţi. Mergeţi la un spital din Bucureşti şi consultaţi un urolog. Dacă dânsul spune că nu este de competenţa dânsului, consultaţi şi un dermatolog!

Toate cele bune şi însănătoşire grabnică ;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.