va rog urgent

12-03-2013
carmen42
Nu este medic/terapeut
carmen42
de 3 zile ma confrunt cu unele probleme mam trezit dimineata si am avut asa o criza de tuse seaca vreo 5 minunte continu eram asa putin racita am mers sa fac o radiografie si pe radiografie plamanul drept parca lipsea jumatate am repetat radiografia si am facu ti o endoscopie si rezultatul e urmatorul hemidiafragm drept mult asecensionat atelectazii lamelare bazale drepte, cord cu dimensiuni normale osteofite marginale dorsale inferioare asta sa scris medicul pneumolog sa uitat la film sa uitat la mine si mi-a spus sa fac un eco vreau sa specific ca eco am facut cam 3 pe an mereu si erau toate in limite normale ficat cu usoare dimensiuni crescute cam atat in rest nimic complicat cum spunea radiologul dar de ce respir greu si tusesc sec cam de vreo 4 ori pe zi si vreo 3 ori pe noapte si de ce diafragma e asa sus pe plamanul drept specific ca mi-a spus nu am lichid astept un raspuns multumesc anticipat vreau sa mai spun ca obosesc daca merg 30 de metri de parca as fi alegat 10 hm si raman fara aer si asta doar de 3 zile mai spun ca sunt operata de colecist
1 comentarii
0
03-10-2019, ora 16:35
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună ziua! Dacă la ecopleural nu a ieșit lichid, și pe radiografie s-a observat atelectazie (retractilă prin ascensionarea hemidiafragmului drept) este recomandat să faceți un CT toracic. O zi liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.