de 3 zile am inceput tratament pentru candidoza si astazi mi-a venit menstruatia

22-01-2010
ella07
Nu este medic/terapeut
ella07
Buna ziua!Am si eu o intrebare de 3 zile am inceput tratament pentru candidoza si astazi mi-a venit menstruatia.Nu stiu daca sa continui tratamentul sau nu?Subliniez ca urmez tratament cu polygynax ovule si spalaturi vaginale cu femigin B..Va rog oricine stie sa-mi raspunda pentru ca nu stiu ce sa fac diseara.MS
6 comentarii
0
23-01-2010, ora 17:31
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Intrerupe tratamentul, completeaza-l cu ceea ce ai utilizat pana acum si reincepe dupa ce trece menstruatia de tot.
0
23-01-2010, ora 18:06
ella07
Nu este medic/terapeut
ella07
multumesc!
0
23-01-2010, ora 20:13
broty
Nu este medic/terapeut
broty
buna seara, am si eu o problema daca puteti sa ma ajutati, am fost diagnosticata cu vulvodinia, asi dori mai multe informatii despre aceasta boala si daca mai poate fi tratata ce tratamente exista, va multumesc
0
24-01-2010, ora 06:59
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ce varsta ai ?De cand ai aceasta durere ? Menstruatie exista ?Durerea e permanenta ?Ce analize ai facut la ginecolog ? Partener sexual stabil ?
0
24-01-2010, ora 17:25
broty
Nu este medic/terapeut
broty
am 23 de ani, problema aceasta o am de aproximativ 3 luni, am fost la ginecolog insa rezultatul a fost negativ, de acolo am fost trimisa la un dermatolog de unde am primit si diagnosticul. Simptomele pe care le am sunt usturime, arsura, intepaturi si mancarime, mancarimile sunt foarte intense mai ales in zona clitoridiana dupa care labiile mari. Sunt foarte nelinistita deoarece nu am gasit nici o rezolvare, iar aceasta problema imi afecteaza viata de cuplu, cea profesioanal, tot, clitorisul fiind si asa foarte sensibil...cand mai am si furnicaturile acelea foarte puternice imi da o stare de nervozitate, teama, nesiguranta pe mine. Cat despre partener, acesta este stabil, primul din viata mea si cu care am si ramas, nu suntem casatoriti insa stam impreuna. Durerea nu este permanente insa ma lasa cateva min, max jumatate de ora dupa care ma ia din nou si asa tine toata ziua, mancarimile si intepaturile, usturimile se accentueaza inainte de menstruatie si dupa. Ce pot sa fac in privinta aceste boli, vreau sa am o viata normala...va multumesc
0
26-01-2010, ora 17:39
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
La ginecolog ai facut un examen a secretiei vaginale si un test papanicolau ?Daca durerile sunt mai accentuate inainte si dupa menstruatie ar trebui sa faci si o vizita la endocrinolog, eventual cateva dozari hormonale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Candidoza vaginală în sarcină
  •