de ceva timp mi-au aparut niste pete rosii pe glandul, ca niste rani...

09-10-2006
Panaite
Nu este medic/terapeut
Panaite
am facut sex cu o fata fara prezervativ si de o bucata de timp mi-au aparut niste pete rosii pe glandul, ca niste rani.dureaza cam 3-4 zile si se vindeca dar imi apar altele pe partea stanga a penisului.acum am mai multe ca de obicei.ce as putea sa fac?este vreo boala cu transmitere sexuala?cum as putea sa scap de ele?va multumesc si am mare incredere ca o sa-mi raspundeti.
3 comentarii
0
25-10-2006, ora 00:00
Loredanutza1
Nu este medic/terapeut
Loredanutza1
Eu nu cred k ce ti se intampla tie este o boala cu transmitere sexuala.vezi k s-ar putea sa fie o alergie, si pt k nu este tratata sa apara mereu.parerea mea este sa t duci la un medic specializat, kre sa-ti dea mai multe informatii..dar nu ai de ce sa t sperii asa...ai grija d tine..ciao
0
25-10-2006, ora 00:00
romedic
Administrator Forum ROmedic
romedic
E posibil sa ai o candidoza genitala. Mergi la un medic dermatolog, te consulta, iti da o crema, si iti rezolva problema.

Candidoza genitala este o afectiune foarte frecventa. Uneori ea se manifesta doar prin aceste pete mici rosiatice, fara alte simptome.
La femei, candidoza vaginala se poate manifesta doar printr-o secretie albicioasa, in general urat mirositoare.
Datorita lipsei durerilor sau pruritului (acestea pot apare, dar nu sunt obligatorii - uneori nu exista nici un semn - stare de purtator cronic) foarte multi oameni nu se trateaza ceea ce duce la o crestere a numarului de purtatori cronici ce transmit boala. Persoanele ce intra in contact fac boala sau devin la randul lor purtatori, transmitand mai departe.

Asta se intampla in cazul mai multor boli genitale cu transmitere sexuala. In toate cazurile, un control dermatologic si un tratament medicamentos sunt optiunea de urmat.

In concluzie: ai pete, "cosuri", roseata persistenta, scurgeri urat mirositoare, prurit(mancarimi), orice ti se pare ca nu e normal sau e "ceva nou" - FUGI LA DERMATOLOG !!!
0
26-10-2006, ora 00:00
beautiful_angel_
Nu este medic/terapeut
beautiful_angel_
nu e nimic serios, e o ciuperca.
foloseste crema daktarin.
recomand-o si fetei cu care ai avut relatia, ea tea molipsit.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: