va rog sa ma ajutati si pe mine, sunt putin stresata

23-02-2009
herdam
Nu este medic/terapeut
herdam
Buna, ziua va rog sa ma ajutati si pe mine, deoarece sunt putin stresata in ceea ce privesc analizele mele. In urma analizelor mi-au iesit urmatoarele:
WBC -5, 9 RBC- 4.07
NEU -37% HGB- 12.5
LYM -53% HCT -37.1
MON-7.3% MCV -91
EOS- 1.6% MCH -30.8
BAS -1.1% MCHC-33.8
ALY -0.7% RDW -11.4
LIC-0.5% PLT -228
MPV -9.1
PCT-0.207
PDW -15.8
V.S.H(1H) -4mm/h
ASLO--<200 Ul/ml
Proteina C reactiva < 6 mg/l
Fibrinogenemie - 287
Am facut si urina toate mi-au iesit in limitele normale numai ca mi-au aparut leucocitele cu doua plusuri si trebuiau sa fie absente. Sunt foarte stresata deoarece ma gandeasc la ce este mai rau. Nu stiu daca am motiv de ingrijorare, dar sincera sa fiu ma gandesc ca poate am o forma de leucemie, deoarece leucocitele mi-au iesit mai mari si ma simt si slabita, parca nu am nici o putere.
Va multumesc mult!
5 comentarii
0
23-02-2009, ora 14:35
alexionuzty
Nu este medic/terapeut
alexionuzty
stai linistita...analizele sunt bune.e posibil sa fi fost racita inainte de analize ori ai sa racesti ori ai vreo infectie in oraganism.dar nu leucemie.nu te mai gandi la toate prostiile.ia niste vitamine si bea cat mai multe ceaiuri cu lamaie.nu mai fi asa panicoasa...mergi cu analizele la medicul de familie si are sa te lamureasca mai bine ca nu ai nimic. sanatate si numai bine.
0
23-02-2009, ora 15:04
herdam
Nu este medic/terapeut
herdam
Oke mersi mult de tot, sunt asa panicata deoarece m-a marcat un caz despre leucemie pe care l-am auzit acum ceva timp. Sanatate si din nou multumesc!
0
23-02-2009, ora 15:15
alexionuzty
Nu este medic/terapeut
alexionuzty
Cu placere! in general leucemia apare sa zicem la copii si la batrani.apare si la adulti dar mai rar.in general daca sistemul imunitar este ok si sa zicem ca nu fumezi sau lucrezi in mediu toxic cu compusi chimici toxici si radiatii cam greu cu sa faci aceasta boala...plus ca aceasta este astazi complet vindecabila.dar nu este cazul sa discutam in cazul tau.sa zicem ca si eu am facut niste analize si m-am speriat cu toate ca erau bune...din greseala s-a inteles altceva.si am facut analogie cu un caz de leucemie...pe care mi l-a povestit un prieten de-al meu..numai bine..
0
23-02-2009, ora 15:31
herdam
Nu este medic/terapeut
herdam
Multumesc mult pentru raspuns, m-am mai linistit. Multa sanatate si tie si iti doresc sa ai o zi frumoasa!
0
06-11-2013, ora 12:16
Sebastiana Pasca
Nu este medic/terapeut
Sebastiana Pasca
buna ziua, eu am fost gasita cu 27.000 de leococite albe, este motiv de ingrijorare?, este riscul ca sa am leucemie?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.