va rog sa ma ajutati - Foramen ovalae permeabil si insuficienta tricuspidiana gradul 2

05-10-2007
teodoraiustin
Nu este medic/terapeut
teodoraiustin
Am fetita de 10 luni cu care recent am mers la control la cardiologie. are un diagnostic de Foramen ovalae permeabil si insuficienta tricuspidiana gradul 2. Am mentionat d-lui doctor ca nu a luat prea bine in greutate adica are lipsa 1 kg si ca de ceva timp nu prea vrea sa mai manance nimic in afara de lapte:plus ca mai tot timpul alterneaza diareea cu constipatia si tot asa. Rezultatele analizelor au fost infricosatoare: in coprocitograma -prezenta de levuri in sumarul de urina- relativ frecvente leucocite, rare hematii, flora, , , , Hb-10, 6, Ht-33 ceva cu eritrocitele, calciu -0, 16, Fe seric- 37 uree -0, 16 tgp -26. tgo-64.CE MA INGRIJOREAZA CEL MAI TARE ESTE FAPTUL CA FRATIORUL, BAIETELUL DE NUMAI 4 ANI DIAGNOSTICAT LA FUNDENI ACUM UN AN CU STEATOHEPATITA NONALCOOLICA A AVUT SI ARE ACELEASI ANALIZE SI ANUME TGP NORMAL TGO MARIT DAR NU MAI MULT DE 70-80 SE MENTINE CONSTANT DESI PRIMESTE TRATAMENT. ACEEASI ANEMIE CARENTIAlA SI PROBL CU ERITROCITELE. Nu pot sa cred ca se repeta acelasi cosmar. nu stiu ce sa fac incotro sa o apuc., 2 ani am umblat cu baietelul prin spitale pana s0a ajuns la acel diagnostic. Ce sa fac?iar cu celulele alea levurice?
un fel de candida ? nu se administreaza un antibiotic?
va rog sa ma ajutati.
1 comentarii
0
08-10-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Cazul pare complicat. Vă trebuie un pediatru bun. Bazaţi-vă pe el mai mult decât pe informaţiile venite prin Internet.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul