va rog sa ma ajutati

22-01-2009
iris82
Nu este medic/terapeut
iris82
buna,
cand imi este foame am urmatoarele simptome: transpitatii calde, imi tremura mainile si am o slabisiune in picioare
am facut analize de glicemie (buna) si tiroida (sunt postate pe forum) dar nu am primit raspuns dar cred ca sunt bune.
as dorii sa stiu daca are legatura cu psihicul si ce as putea sa fac sa scap de aceste simptome ca in ultimul an m-am ingrasat cam 10 kg.
sa va spun si ca in urma cu 2 ani m-am mutat cu sotul intr-o tara straina si dorul de casa, parinti, frati.de toate este imens si m-am acomodat destul de greu
va multumesc
2 comentarii
0
22-01-2009, ora 15:06
sophie13
Nu este medic/terapeut
sophie13
Buna Sabinuta,

Eu nu sunt medic, dar pot sa-ti spun ca astfel de stari pot fi simptome ale anxietatii. Cel mai bine e sa vorbesti cu medicul si sa-i descrii in amanunt toate acestea. El va sti cu siguranta in ce directie sa te trimita. Bafa!
0
22-01-2009, ora 15:29
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
s-ar putea sa faci hipoglicemie in momentul in care nu ai mancat.
Vorbeste si cu un nutritionist. Glicamia 70 e cam mica.
Sigur ca si pe fond nervos pot fi unele tulburari dar daca e legat strict de mancare, asta cred ca poate fi.
Sanatate si nu uita ca viata e frumoasa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul