imi este f greata imi vine sa vomit in orice interval al zilei... sunt insarcinata?

12-07-2008
al3xa
Nu este medic/terapeut
al3xa
am si eu o problema...imi este f greata imi vine sa vomit in orice interval al zilei si imi este f frik sa nu fie o posibila sarcina...mi-a venit ciclul normal luna trecuta si am facut trei teste de sarcina pana acum dar inca sunt nesigura...primul test mi-a iesit negativ dar in dreptul celei de-a 2 liniute era o umbra subtire roz dar care se vedea la lumina f puternik.farmacista mi-a spus sa repet testul pt ca ala nu ar fi valid si a doua zi dim l-am repetat cu un alt test care mi-a iesit negativ fara vreo alta liniuta...pt ca sunt f streesata sa nu fiu insarcinata(nu ca nu mi-as dori un bebe dar la timpul lui)si pt ca nu mi-a disparut greturile am repetat un alt tesc care a iesit negativ dar acolo unde e putin burete sau asa ceva era o liniuta mica si subtire roz, dar nu pe banda unde trebuie sa apara a doua liniuta ci exact unde incepe banda si se termina banda aia cu max..si nu stiu ce sa cred.sunt sau nu insarcinata.tin sa anunt ca greturi am mai avut si anul trecut de la caldura dar imi e foarte frik sa nu cumva sa foiu insarcinata de data asta...ce sa fac sa repet testul?si daca da pot sa il repet chiar acum adik fara sa mai astept pana maine dim?
6 comentarii
0
15-07-2008, ora 00:00
drmaher
Nu este medic/terapeut
drmaher
draga alexa nu are rost sa mai repeti testul de sarcia, daca iti intarzie minstruatie mai mult de 2 saptamanii iti recomand o ecografie transvaginala sau dozarii de beta hcg
0
17-07-2008, ora 00:00
al3xa
Nu este medic/terapeut
al3xa
ms mult pt raspunsul tau.menstruatia trebuie sa imi vina pe 27 asa ca astept pana imi vine si mai vedem.
0
17-07-2008, ora 00:00
al3xa
Nu este medic/terapeut
al3xa
ms mult pt raspunsul tau.menstruatia trebuie sa imi vina pe 27 asa ca astept pana imi vine si mai vedem.
0
19-07-2008, ora 00:00
al3xa
Nu este medic/terapeut
al3xa
trebuie sa imi vina pe 27 si imi e f frik pt ca de obicei inainte sa imi vina ma dor sanii iar acum nu ma dor deloc...oare nu o sa imi vina?oare sunt insarcinata...tin sa spun ca in ultimile 2 luni am fost f precauta sa nu raman dar imi e foarte frika ca nu destul de precauta.de ar trece timpul mai repede ce bine ar fi...off:(:(
0
30-07-2008, ora 00:00
al3xa
Nu este medic/terapeut
al3xa
mi-a intarziat 3 zile si azi mi-a venit menstruatia...dar aseara am facut un dus fierbine si azi mi-a venit si imi curge cu chiaguri si e f inchisa la culoare...trebuie sa ma ingrijorez sau e normal..?a si nu ma mai dor sanii ca altadata.mai am de ce sa ma gandesc ca sunt insarcinata(adik oare mia venit ciclul peste sarcina?)mai tre sa imi fac vreun control...sau pot sa ma linistesc??
0
02-05-2016, ora 08:24
dava
Nu este medic/terapeut
dava
Sigur ca greata poate veni de la sarcina, dar ai incercat si la un neurolog?
Am cautat pe net cauze de greata si varsaturi si am vazut ca sunt multe probleme neurologice care dau asa ceva
Pupici
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greața în sarcină
  • De ce apare greața în sarcină?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •