va rog sa.mi dati si mie un sfat!!!orice parere ajuta

26-05-2009
chica17
Nu este medic/terapeut
chica17
in general sunt total pentru prezervativ sau metode sigure, mai ales ca am mai avut in ultimele 10 luni inca 2 probleme, odata am luat postinor2 apoi am luat escapelle. Am luat escapelle acum vreo 3 luni jumate. Acuma am avut contact neprotejat cu prietenul meu, el nu a ejaculat in mine, ci afara, dar stiu ca asta nu e nicio garantie. De frica am luat iar escapelle, dar pana ne.am hotarat noi au trecut 40 de ore.Desi stiu k trenuie luat in maxim 72 de ore imi e frica sa nu fie eficient. Eu am ciclul dereglat deci nu stiu nici cum sta treaba cu metoda calendarului sa stiu cand am perioada fertila.va rog sa.mi raspunda cineva.sunt sanse sa fiu????!!
2 comentarii
0
26-05-2009, ora 21:14
megghi
Nu este medic/terapeut
megghi
ciao!
odata ce ai luat pastila de a doua zi, nu ai cum sa fii insarcinata, dar data viitoare stai atenta ca nu poti lua la nesfarsit pastila de a doua zi este o bomba de hormoni,
iar metoda calendarului NU ESTE VALABILA,
cele mai sigure sunt anticonceptionalele.
0
01-03-2010, ora 22:38
elucia
Nu este medic/terapeut
elucia
am si eu o problema in decembrie am avut un contact sexual neprotejat..dupa aprox 12 ore am luat postinor2..insa nu mi-a venit menstruatia nici acum??am facut 4 teste de sarcina pana acum si toate au iesit negative.ultima menstruatie am avuto pe 19 decembrie, contactul a fost pe 25, nu stiu cum e cu metoda calendarului..menstruatia imi venea la 28 de zile.ast un rasp multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul