problema la ochi

22-09-2006
andreuk
Nu este medic/terapeut
andreuk
de un an de zile ma confrunt cu o problema.la ochiul drept mi-au iesit 2 puncte rosii care din cand in cand, se umfla, ochiuldevine roz de dinafara.mi s-au pus diferite diagnosti.prima data conjunctivita, apoi orjelet inf.mie mi se pare k seamana cu un ulcior numai k e unu care nu mai trece.am facut tot felu de tratamente cu antibiotice, picaturi, unguente.cu nimic nu imi trece.d-na doctor monica pop mi-a recomandat operatia.Ce ziceti pot apela la operatie k ultima solutie?Va multumesc anticipat si sper sa nu ocoliti intrebarea mea deoarece sunt la capatul rabdarii.Sunt fata si cand se umfla ochiul mi-e rusine sa ies in public
4 comentarii
0
02-11-2006, ora 00:00
Mn
Nu este medic/terapeut
Mn
Cred ca dna dr Monica Pop are dreptate fiind vorba de o afectiune recidivanta si rezistenta la tratament cea mai buna solutie este cea chirurgicala, mai ales ca este o interventie foarte usoara. Succes!
0
23-04-2008, ora 00:00
marodi
Nu este medic/terapeut
marodi
Va rog ajutati-ma cu o informatie: cum o pot contacta pe d-na dr Monica Pop (adresa sau un nr de telefon). Am fost diagnosticata cu dezlipire de retina si in orasul meu nu se fac astfel de operatii.
0
05-02-2010, ora 16:05
fabrizzio87
Nu este medic/terapeut
fabrizzio87
buna ziua am o problema care suna cam in felulrile de mai sus!!!deci acum 4 ani cam asa mi-au aparut pe fata 2 pete rosi langa ochiul drept. dupa ceva timp si langa ochiu stang 2, am observat ca am si pe corp 2 pe mana etc deci nu sunt foarte multe dar am impresia ca se fac tot mai mari.Dimineata nu se vad asa tare dar in contact cu caldura apa calda sau stres se vad mai tare si parca mai multe.Sunt sub piele ca niste semne !!!Am fost aici in italia la un doctor deramtolog pt ca mi-a iesit o pata pe burta in fine am mers la doctor mi-a zis ca pata de pe burta e un fel de boala care se manifesta la tineri adulti pitilius ceva de genul si ca trece singura in cam 2 luni.Si iam zis ca petele de pe fata mi-a zis trec singure si ele.II explic ca de 3 -4 ani circa nu mi-au trecut ci mi-au iesit in plus zice o sa-ti treaca.De acolo am inceput sa ma ingrijorez ca nu mai rezist cu capul pt aceste puncte.Am mers in germania la dermatolog mi-a zis ca am matreata ca nu stiu ce seborrica mi dat un sampon si o cerema fara rezultate, bine matreata nu mai am dar ma intereseaza fata si petele ce pot sa fac ??????????????????
0
05-02-2010, ora 16:05
fabrizzio87
Nu este medic/terapeut
fabrizzio87
SI OPERATIE NU CONTEAZA CAT COASTA NUMAI CUM SA LE POT SCOATE NU MAI REZIST CU ELE PE MINE MULTUMESC
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.