va rog sa-mi raspundeti!!!!

26-11-2012
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
Socrul meu in varsta de 58 de ani a suferit un infart acum 2 saptamani( dureri in piept si greutate pe umerii) a fost internat la bagdasar, analizele nu au iesit prea bune colesterol, glicemie.mari, este hipertensiv si are si diabet, la externare dr. ia dat reteta, regim dar si o scrisoare in care scrie ca necesita o interventie de bypass, la ecografie ia spus ca inima este sanatoasa..rugamintea mea este daca cineva a trecut prin asa ceva sa ma sfatuiasca unde putem face aceasta interventie unde este mai bine, fundeni?floreasca?sau alt spital nu stim incotro va rog daca un medic vede msg meu sa nu evite sa-mi raspunda va multumesc din suflet!!!
1 comentarii
0
27-11-2012, ora 00:47
slavered23
Nu este medic/terapeut
slavered23
din ce stiu eu, la floreasca sunt cei mai buni chirurgi de cardiologie. probabil ca shtitzi ca shpagile sunt consistente
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Temperatura scăzută poate fi un factor major pentru declanșarea infarctului
  • Cristalele de colesterol, un indicator al iminenței infactului miocardic
  • Depresia la pacienții cu infarct miocardic și accident vascular cerebral
  • Screeningul pentru hipercolesterolemia familială ar putea ajuta la prevenirea infarctului miocardic
  • Vitamina E ar putea reduce pagubele cardiace cauzate de un atac de cord
  • Recuperarea în urma infarctului miocardic
  • O altă cauză a infarctului miocardic
  •