baietel - febra de trei zile

25-03-2010
porcisanu
Nu este medic/terapeut
porcisanu
bunaziua,
am un baietel in varsta de 4 ani, 17 kg, de trei zile face febra pana-n 39. de aseara i s-a infundat si nasul iar secretiile nazale sunt albicioase nici apoase, nici solide, ,. l-am tratat cu calpol, eferalgan, vibrocil, eurespal si de ieri i-am dat si augumentin la 8 ore. nu a facut febra peste noapte, dar tusea ma nelinisteste caci nu e nici seaca nici productiva si nu stiu daca eurespalul e bun pt tusea lui. va rog sa ma sfatuiti...
4 comentarii
0
25-03-2010, ora 10:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
eurespalul este un bun antiinflamator si antitusiv...
in cazul dat Numai un medic ORL.. care o sa vada gatul o sa va poata spune mai multe!
0
25-03-2010, ora 10:14
porcisanu
Nu este medic/terapeut
porcisanu
va multumesc mult
0
25-03-2010, ora 17:04
deeaforever
Nu este medic/terapeut
deeaforever
buna am citit cateva mesjae pe aici si ma regasesc si eu intr-unul dintre ele desi imi este rusine o sa spun k si mie imi tremura capul at kand am emotii asa era la inceput nu pot privi pe oricine in ochi si de asta acum imi este frik sa ma angajez.am descoperit chestia asta in urma unei certe foarte puternice de atunci a inceput si nu s-a mai oprit este din ce in ce mai des si cand sunt singura va rog sa ma ajutati k un sfat!!!
0
25-03-2010, ora 17:06
deeaforever
Nu este medic/terapeut
deeaforever
dak cineva imi poate raspunde id meu de mess este alinmarius36 va rog sa ma adaugati in lista fara sa va bateti jok este ceva foarte important.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Experții avertizează asupra folosirii decongestionantelor nazale la copiii mici
  • Tusea uscată vs tusea productivă - diferențe, cauze, tratament
  • Cum și când trebuie tratată tusea
  • Tratamentul febrei la copilul mic - când și cum intervenim?
  • Ce faci când febra nu cedează la tratamentul antitermic?
  • Copil cu stare generală relativ bună - când tratezi febra?
  • Dispersia particulelor de tuse în aer liber
  • Să înțelegem rinoreea și congestia nazală
  • Tipuri de tuse pentru care trebuie să te îngrijorezi
  •