va rog sa imi raspundeti repede..apendicita? | Forumul Medical ROmedic

va rog sa imi raspundeti repede..apendicita?

14-06-2008
vezeteu angela
Nu este medic/terapeut
vezeteu angela
buna!am si eu o problema si v-as ruga sa imi raspundeti f repede.Ma doare in partea dreapta jos, unde e apendicele, e o durere suportabila sa zicem dar ma deranjeaza f mult.acum 2 luni am fost luata la urgenta si mi s-a spus ca nu e inca de operat.aTUNCI MA DUREA MAI RAR DAR ACUM E NON-STOP.ma ia cu transpiratii, febra si imi amorteste piciorul drept des.Oaree trebuie sa ma operez?va rog sa imi raspundeti repede.Va multumesc anticipat
7 comentarii
0
14-06-2008, ora 00:00
musaraf
Identitate neconfirmată
musaraf
Daca nu aveti inca un giagnostic, ar fi bine sa mergeti la un consult ginecologic si la o ecografie abdominala (pentru rinichi). Se mai poate ca durerea sa fie de fapt de la coloana.
Numai bine!
0
14-06-2008, ora 00:00
vezeteu angela
Nu este medic/terapeut
vezeteu angela
nu va suparati sunteti doctor?
0
14-06-2008, ora 00:00
vezeteu angela
Nu este medic/terapeut
vezeteu angela
nu va suparati sunteti doctor?
0
14-06-2008, ora 00:00
vezeteu angela
Nu este medic/terapeut
vezeteu angela
nu va suparati sunteti doctor?
0
14-06-2008, ora 00:00
vezeteu angela
Nu este medic/terapeut
vezeteu angela
eu am fost la un control ginecologic acum 4luni si mi-a mgasit un chist in partea stanga de 17 mm mi-a dat sa iau timp de 3 lunidiane 35 si mi-a scris pe bilet si apendicita cronica, am fost si la un control la nefrologie si nu mi-au gasit nimic dupa care m-am dus la gastro si nici acolo nimic dupa care m-am dus la un chirurg si mi-a zis ca inca nu e de operat apendicele dar e in curs.acum ce sa fac?
0
14-06-2008, ora 00:00
vezeteu angela
Nu este medic/terapeut
vezeteu angela
eu am fost la un control ginecologic acum 4luni si mi-a mgasit un chist in partea stanga de 17 mm mi-a dat sa iau timp de 3 lunidiane 35 si mi-a scris pe bilet si apendicita cronica, am fost si la un control la nefrologie si nu mi-au gasit nimic dupa care m-am dus la gastro si nici acolo nimic dupa care m-am dus la un chirurg si mi-a zis ca inca nu e de operat apendicele dar e in curs.acum ce sa fac?
0
16-06-2008, ora 00:00
genious
Nu este medic/terapeut
genious
Unde se poate efectua un control daca am suspiciuni ca as avea apendicita ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antibioticele pot înlocui operaÈ›ia chirurgicală, în cazurile necomplicate de apendicită acută
  • Administrarea antibioticelor în ambulatoriu la pacienÈ›ii cu apendicită este sigură È™i reduce necesitatea intervenÈ›iei chirurgicale
  •