va rog raspundetimi cat mai urgent e f. imp.

28-11-2008
eu doar eu
Nu este medic/terapeut
eu doar eu
Buna ziua am 15 ani si 6 luni si o foarte mare problema luna trecuta mi-a venit ciclul de doua ori, a doua oara la sf lunii cand mi-a venit m.am tinut 2 sapt...dupa aia luna asta iarasi mi-a venit de 2 ori...poate citeste vreu ginecolog si poate sa-mi spuna ce am sau ce sa fac ca sa-mi revin la normal va roggggg...
2 comentarii
0
28-11-2008, ora 22:57
eu doar eu
Nu este medic/terapeut
eu doar eu
am uitat sa precizez: oare are vreo legatura cu niste dureri pe care le simt in gat dar nu sunt de la raceala...simt un zgomot foarte ciudat care parca imi coaboara din faringe in esofag...si uneori simt intepaturii prin jurul inimii.desi ma spal cam de 3 -4 ori pe zi am un miros neplacut in cavitatea bucala...chiar daca nu am probleme dentare si chiar daca este frig transpir foarte mult.simt dintr-o data ca imi este cald si parca intru in panica nu stiu ce sa cred...poate nu e nimic grav dar sper ca ma puteti lamurii cumva...la doctor nu m-am dus tot am amanat...madaii
0
29-11-2008, ora 06:33
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Dereglarile de ciclu nu au legatura cu mirosul neplacut din gura.Mergi tu sau mama la medicul de familie si solicitati trimitere la endocrinologie pentru a-ti rezolva problema ciclului prelungit si neregulat si la gastroenterolog pentru a vedea ce e cu acel miros [ e posibil sa ai o gastrita cu Helicobacter ].Nu amana caci doua cicluri pe luna cu doua saptamani de sangerare intr-un an te alegi si cu o anemie adevarata ce-ti va creea alte probleme.Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.