va rog raspundeti

29-06-2009
king1992
Nu este medic/terapeut
king1992
Buna ziua de cateva zile mi-au aparut niste simptome ciudate.In primul rand o presiune la cap localizata pe partea dreapta si parca ar avea ceva legatura cu maxilarul si mandibula deoarece uneori conteaza pozitia acestora si chiar si pozitia capului.Alte simptome sunt niste dureri musculare la maini si la picioare ma simt asa mai ciudat dimineata simt in stomac ceva cand stau in picioare.. o senzatie ciudata.. si mana dreapta si piciorul drept parca sunt mai slabite daca stau in pozitie dreapta.Sa fie din cauza circulatiei p.s am 16 ani sunt racit iau tratament cu Nurofen Forte Bioparox si Pivalone oare ce ar putea fi si am fost si la spital acum vreo 6 luni 1 zi pentru analize din cauza ca am avut o data tensiune 165/95 dar acum am 125/70 si la analize mi-a iesit doar o mica lipsa de calciu.. sa fie si asta o cauza
3 comentarii
0
12-07-2009, ora 15:54
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hipocalcemia poate sa determine simptome foarte ciudate, dar nu numai ea, ci si medicamentele pe care le iei, cu precadere antiinflamatorul. Cel mai bine ar fi sa mergi la medicul de familie sa-ti dea o trimitere catre un medic internist si sa-ti faci un set de analize medicale. Medicul internist te va diagnostica si vei primi un tratament pe masura problemei!

Multa sanatate!
0
13-07-2009, ora 09:10
elenapop
Nu este medic/terapeut
elenapop
buna!!!!!!si eu sant una din persoanele cu atacuri de panica, am citit mesajele voastre si nu am crezut ca atatea persoane sufera de atac de panica, eu fac atac de panica de 30 de ani, chiar acuma o saptamana am facut si mia fost asa de rau ca m-a dus salvarea si am stat 3 zile internata, eu cred ca la fiecare este altfel. asta se produce prin gandire de exemplu;la mine a anceput cu o neliniste an tot corpul, noaptea la 3 apoi am avut greata, am vomat si pe gura si pe nas de m-i sa blocat respiratia cateva secunde am intrat an panica, acuma mor, , sa produs o si mai mare presiune an tot corpul, nu mai gandeam numai negativ, , da daca, ,. a urcat si tensiunea 189 cu 91 mai tare m-am panicat am sunat la salvare, a venit medicul si a spus ca e o indigestie mia facut o ijectie care chiar nu a contribuit cu nimic rar, rau de durut nu ma durea nimic dar raul pe care al aveam sa nul aiba nimeni, ma gandeam la atac de cord la infarct, , va spun nu puteam sa ma gandesc la altceva numai la rau la 8 dim iar am sunat la salvare si ma dus la spital mi-a facut ekg mia facut o injectie si 2 tablete si ma-am simtit mai an siguranta 3 zile nu mi am recapatat siguranta cand am venit acasa si am pus mana pe clanta de la usa, , m-i sa anfierbantat sangele, , simteam ca iar ma prabusesc ma rugam la Dumnezeu sa ma ajute sa ma antareasca, aveam o frica enorma ca pot face iar atac, iau cipralex o tableta dim si una seara si tanacan de 3 ori pe zi acum am o saptamana si ma simt mai bine, eu cred ca cel mai bun tratament e sa gandim pozitiv si sa credem ca DUMNEZEU ESTE LANGA NOI SI NU CEL RAU DAR CRED CA AN ACELE MOMENTE NICI NU mi _am adus aminte de DUMNEZEU.. sa ne rugam ca bunulDumnezeu sa ne ia gandurile rele care nu sant de la EL.
0
13-07-2009, ora 17:01
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimata doamna Elena, aveti mai mult decat perfecta dreptate. DUMNEZEU este TOT, fara El nu putem face nimic, absolut nimic, si cateodata uitam complet de el...pacat, din fericire situatia se va schimba in curand!

Dumnezeu sa va binecuvanteze!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.