va rog mult sa mi da ti un raspuns. va multumesc NU ESTE ASA DE GREU PENTRU UN MEDIC.

25-06-2007
clau_33_
Nu este medic/terapeut
clau_33_
am analizele putin marite VEM 99, 2 fl, HEM 33, 7 pg, EOZINOFLILE 4, 5 %, MONOCITE 7, 7 % EOZINOFILE NR 420, 0 / UL, PLASMOCITE ABSENT, ANTICORPI ANTIMICROZOMIALI ABSENTI. VSH NORMAL HEMOGLOBINA NORMALA HEMATOCRIT NORMAL.
3 comentarii
0
27-06-2007, ora 00:00
Dr. Woody
Nu este medic/terapeut
Dr. Woody
ce va determiant sa faceti aceste analize? alte analize mai aveti?
0
27-06-2007, ora 00:00
clau_33_
Nu este medic/terapeut
clau_33_
pentru inceput as vrea sa va multumesc pentru raspuns. faptul ca sunt foarte slabuta m a determinat sa merg la un edocrinolog. am 1, 63 si 43 kg. sub limita. insa d-na doctor vazind analizele mi a recomandat doar naposim, spunindu mi sa ma reintorc peste o luna. as dori si parerea dumneavoastra, pentru ca daca nu ma ingras nici asa nici nu stiu ce as mai putea face. daca nici doctorul nu ma poate ajuta atunci cine? sunt pur si simplu foarte dezamagita m am saturat sa mi se spuna ce slaba esti. a devenit o obsesie si o sa fac orice sa fiu grasa. poate ma ajutati dumneavoastra domnule doctor. mii de multumiri.
0
28-06-2007, ora 00:00
Dr. Woody
Nu este medic/terapeut
Dr. Woody
Ce varsta aveti? dintotdeauna ati avut aceasta greutate? sau a ti slabit brusc ? Pt a va ingrasa in genral e bine sa luati mesele principale la ore fixe cu o maxima eroare de jumatate de ora ( in cam 3 luni de zile veti lua cateva kg in plus )
este f important pentru ca organismul sa asimileze, nu incercati sa va ingrasati cu dulciuri sau alte grasimi sua glucide
o zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum și-ar evalua un medic sănătatea?
  • Analize medicale foarte importante
  •