va rog mult, astept un sfat

02-09-2009
malina77
Nu este medic/terapeut
malina77
buna ziua !am o mare problema si as vrea daca se poate sa primesc un raspuns de la dumneavoastra.acum sa zic, vreo 3 saptamani(sau erau mai de mult si nu mi-a aratat), sotului meu i-au aparut niste pete rosii pe varful penisului, care acum s-au transformat in rani pur si simplu.exact ca atunci cand crapa buzele de la vant.el e cam jenat de toate astea dar pe mine ma ingrijoreaza foarte tare.nu mai zic de faptul ca am cam intrat la idei.eu am facut un control ginecologic si mi s-a spus ca e totul ok.la medic nu vrea sa mearga ce sa fac?i-am cumparat cutaden dar nu cred ca e o idee prea buna si am citit pe net astazi ceva despre NIDOLOR parca.daca nu il conving sa consultam un medic ce sa fac?sa incerc nidoflor si ceaiul de musetel si de galbenele?va multumesc si astept urgent un raspuns.
4 comentarii
0
02-09-2009, ora 12:27
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Consultati mai bine un medic homeopat cu experienta la aceasta problema, dermatologia nu are cum sa va vindece decat cu mare mare noroc. Cremele in acest caz vor agrava iar ceaurile le puteti folosi dar nu au putere. Medicamentele va vor intoxica sangele si boala este in sange si nu dispare de la medicamente asa usor caci patogenii aceaia sunt rezistenti...numai homeopatia va poate ajuta adecvat si fara calvare. Am postat pe aici diverse nume de medici homeopati buni.
0
02-09-2009, ora 12:29
malina77
Nu este medic/terapeut
malina77
multumesc, am uitat sa precizez faptul ca sunt din bucuresti, daca are vreo importanta :)
0
02-09-2009, ora 20:39
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu are. Va puteti duce la Dr. Pavel Chririla la clinica Christiana. Adresa o gasiti aici intr-un post de-al meu.
0
03-09-2009, ora 20:17
bonibon
Nu este medic/terapeut
bonibon
convingeti-l pe sotul dvs. sa mearga la medic, nu cred ca e bine sa folositi medicamente dupa ureche, am mai citit despre cazuri care nu s-au vindecat cu nidoflor...
nu as vrea sa va sperii, insa eu cred ca sotul dvs. a fost cu o persoana nu prea curata si ingrijita la capitolul ginecologic, ptr ca din moment ce dvs. nu aveti nimic, aceste simptome nu puteau sa-i apara din senin

sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •