dupa tratament cu perfuzii si antibiotice... doarme cam mult

06-07-2008
suzana caruntu
Nu este medic/terapeut
suzana caruntu
bunica mea in varsta de 82 de ani am internat-o acum 14 zile la spital si i s-a pus diagnosticul de bronhopneumonie. A urmat tratamentul de la spital adica cu perfuzii si cu antibiotice, respectiv CEFALOSPORINE SI CIPROFLOXACINA, a stat 10 zile in spital si evolutia a fost favorabila. Am adus-o acasa, o ingrijesc ii dau vitamine ca asa mi-a scris doctorita pe reteta, dar ceva parca nu imi place.
Ea se simte bine, maninca, se duce singurica la baie, merge prin casa, dar doarme cam mult.
Poate fi ceva in neregula sau doarme din cauza antibioticelor care au fost f tari?Daca a facut tratamentul cuvenit se va face bine vreodata? Va rog mult sa imi raspundeti, ca o iubesc tare mult pe bunica mea.
Va multumesc mult.
3 comentarii
0
06-07-2008, ora 00:00
jeanny
Nu este medic/terapeut
jeanny
Dupa parerea mea e normal sa doarma mai mult dupa o bronhopneumonie, care pentru ea la varsta ei este o boala destul de grea si fi bucuroasa ca e pe cel mai bun drum sa se insanatoseasca. Cred ca ar fi bine sa ia Multivitamine si dupa ce termina tratamentul cu antibioticele, eventual Multiminerale de la Eurovita.
0
06-07-2008, ora 00:00
jeanny
Nu este medic/terapeut
jeanny
Dupa parerea mea e normal sa doarma mai mult dupa o bronhopneumonie, care pentru ea la varsta ei este o boala destul de grea si fi bucuroasa ca e pe cel mai bun drum sa se insanatoseasca. Cred ca ar fi bine sa ia Multivitamine si dupa ce termina tratamentul cu antibioticele, eventual Multiminerale de la Eurovita.
0
06-07-2008, ora 00:00
suzana caruntu
Nu este medic/terapeut
suzana caruntu
multumesc frumos pt raspuns
de cand am externat-o i s-au prescris vitamine de la eurovita.multumesc inca o data
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce se întâmplă dacă nu dormi suficient?
  • Creierul îmbătrânește mai repede dacă nu dormim suficient
  • Tulburările de somn influențează apariția demenței
  • Somnul, afectat de utilizarea iPhone-ului sau e-reader-ului înainte de culcare
  • De cât somn avem nevoie? Noi recomandări de la Fundația Națională a Somnului
  • Somnul din timpul zilei combate efectele lipsei de somn din timpul nopții
  • Folosește-ți simțurile pentru un somn odihnitor
  •