contact sexual la o ora dupa administrarea primei pilule de Logest

03-02-2009
siri
Nu este medic/terapeut
siri
As vrea sa stiu daca exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata daca am avut contact sexual la o ora dupa administrarea primei pilule de Logest dintr o noua folie(nu sunt la prima folie de Logest).Si as ai dori sa aflu daca este adevarat ca consumul de suc de lamaie sau lamaie reduce eficienta anticonceptionalelor.Va rog, am nevoie de parerea unui medic.Multumesc anticipat.La revedere.
3 comentarii
0
03-02-2009, ora 12:08
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
greful reduce eficienţa. şi nu nu e posibil să fii rămas gravidă
0
03-02-2009, ora 12:48
siri
Nu este medic/terapeut
siri
Suc de gref nu am baut.Am baut doar putin suc de merisoare cu 2 felli de lamie pe deasupra.Sper sa nu fie nici o problema, nu?
daca ati putea sa mi dati un comentariu as fi foarte recunoscatoare.multumesc.
0
03-02-2009, ora 17:41
medeea20
Nu este medic/terapeut
medeea20
am nevoie de sfatul unui medic. in data de 11 ianuarie am terminat de luat diane 35 iar pe 13 ianuarie mi-a venit ciclu acum pe 2 febroarie trebuia sa-mi vina din nou dar in loc de menstruatoe mia curs un lichid maroniu. mentionez ca in perioada dintre 13 ian si 3 febroarie am facut sex dar sperma a lasat-o pe burta nici de cum in minesi sunt si racita jos. E posibil sa fiu insarcinata? vreau un raspuns urgent
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •