va rog ajutor... NU pot sa dorm!

20-03-2010
eueututu999
Nu este medic/terapeut
eueututu999
nu pot sa dorm! stau toata noaptea treaz si desi mi se prind ochi de somn nu adorm nici macar spre dimineata, si mai mult cand inchid ochi si incerc sa dorm imi tremura ploapele! ce pot face??este extrem de neplacut, multumesc
4 comentarii
0
20-03-2010, ora 19:32
eueututu999
Nu este medic/terapeut
eueututu999
dece nimeni nu imi raspunde?
0
21-03-2010, ora 20:05
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Vrei sa spui ca nu poti dormi nici zi nici noapte caci iti tremura pleoapele ???
0
21-03-2010, ora 22:34
eueututu999
Nu este medic/terapeut
eueututu999
cand inchid ochi si incerc sa dorm atunci imi tremura pleoapele..
0
27-03-2010, ora 21:08
aym
Nu este medic/terapeut
aym
Ar trebui sa dai mai multe detalii despre starea ta.Poate ca un medic ti-ar putea raspunde daca i-ti descrii simptomele mai amanuntit. Eu pot sa-ti dau doar o sugestie: freaca-ti palmele una de alta pina se incalzesc si punele pe ochi. Repeta de mai multe ori. Pe mine ma ajuta cind am ochii obositi. Eu i-mi masez pleoapele cu miere de albine fara sa i-mi intre in ochi (ma relaxeaza). Nu stiu ce sa zic s-ar putea sa fie ceva psihic--un tic nervos-- Sper sa-ti raspunda un medic daca dai mai multe detalii. Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Insomnia
  • Insomnia severă ar putea fi cauzată de slăbirea conexiunilor cerebrale
  • Culcatul la ore târzii a fost asociat cu alimentația nesănătoasă și sedentarismul
  • Thim - dispozitivul care te ajută să dormi mai bine, monitorizându-ți somnul
  • Insomnia crește riscul de astm la adulți
  • Calitatea redusă a somnului la copii, asociată cu insomnia mamei
  •