va rog ajutati-ma crize cu dureri insuportabile

14-10-2010
mariasefa99@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
mariasefa99@yahoo.com
buna ziua ma numesc maria si am niste crize insuportabile in partea dreapta fata de unde incep coastele pana sus la gat si in spate dreapta la fel parca se ridica de jos in sus si parca si cu noduri si in acelasi timp ma doare si coloana. am facut radiografie la plamani pt ca acu vreo 8 ani am avut un tbc ganglionar.si miau zis ca plamani nau nimic. cica ar fi de la coloana eu avand si spondiloza cervicala si lombara. dar bineinteles ca nu am crezut asa ceva eu fiind obisnuita cu durerile de oase.ce am acum e cu totu diferit. in timp ce stateam la calculator si ma aplecam spre fata am observat ca incepeau crizele.dupa criza mam asezat in pat si am observat ca ma durea ficatu.am uitat sa va spun datorita spondilozei sant o foarte mare consumatoare de antiinflamatori. deci cum va spuneam am observat ca ma durea in zona ficatului si am inceput sa iau silimarina, esentiale bilichol si ranitidina. de 2 zile mau lasat crizele acelea dar totusi ma mai doare in zona ficatului am stari de greata si ameteli si in tot abdomenu simt ca ma arde. oare am hepatita? eu am facut si o lucrare dentara de aici si frica de hepatita. sau o fi fierea? sau ce ar putea fi acele crize ? nam avut nicipodata asa dureri sa nu mai pot respira de dureri si pur si simplu ma tavaleam pe jos si tipam. va rog ajutatima cu un raspuns sau o parere.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.