va rog ajutati-ma cat mai repede cu un raspuns!

04-08-2010
emi_magic_7
Nu este medic/terapeut
emi_magic_7
Buna! sambata seara mi-am vopsit parul si pe duminica dimineata mi s-a umflat fruntea in partea de sus... nu am bagat in seama pt ca am zis ca sigur a fost prea tare vopseaua si de aceea dar de atunci umflatura mi s-a tras tot mai jos la nas la ochi... am inceput sa iau claritine de ieri si as vrea sa stiu daca e de folos sau nu. si ce as putea sa mai iau.va multumesc
2 comentarii
0
04-08-2010, ora 14:53
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Claritine e ok pentru reacţiile alergice dar dacă se agravează mergeţi la spital pentru tratament mai eficient
0
07-08-2010, ora 16:27
r0by87
Nu este medic/terapeut
r0by87
buna ziua.am 23 de ani si acum 5 ani mam operat de apendicita.la 3 zile dupa operatie mi se imflamase zona si ma durea ingrozitor...pana intro zi cand stand pe wc ma luat o durere de abdomen de imi venea sa lesin, dupa care ma luat salvarea..la spital mi sau pus perfuzii etc..si cand a venit doctoru care ma operase mia zis ca am facut infectie si ca in 90% din cazuri se moare...ma dus a2a zi la ecograf si aveam abdomenul plin de infectie..3 sau 4 pungi daca nu ma insel..am intrat urgent in operatie care a durat 3 ore...dupa care recuperarea sa zic asa a durat vreo 2-3 luni ceva groaznic...acuma dupa 5 ani prapura nu mi sa inchis bine, mia zis doctorul dupa un an de la operatie sa ma duc sami bage o plasa..etc..sa va zic sincer mie frica de moarte si de asta nu ma duc.nu ma doare deloc...alerg, etc...cam asta este in mare.ca sfat imi dati in legatura cu hernia care a ramas dupa operatie????va multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.