va rog ajutati-ma

19-06-2007
sorex
Nu este medic/terapeut
sorex
de aprox 2 ani am senzati ca nu mai msun aceeasi persoana energica ma simt slabit am impresia ca obosesc repede, ameteli, musculatura de fapt oboseste foarte repede, mentionez ca acum doi ani pe un fond agitat coroborat cu un consum de cafea anormal mi-a fost rau imi amortise toata partea stanga mana, picior si m-am speriat groaznic, am fost la urgente mi sa facut o perfuzie si mi s-a dat diagnostic insuficienta vasculara, de atunci sunt foarte fricos la orice problema nu stiu ce sa fie sa fi intrat in panica de atunci sau? mentionez ca am 30 de ani si mi-am facut analize care au iesit ok, am mai avut si intepaturi scurte in zona cefei si momentan am simtomele care vi le-am spus si mai sus oboseala musculara membre inferioare stare de agitatie disconfort, stare de ameteala mentionez ca ajungand acasa de la servici si relaxandu-ma starea mea se mai amelioreaza, in aceasta perioada de canicula starea se acutizeaza iar cand este racoare ma simt mai bine va multumesc
2 comentarii
0
20-06-2007, ora 00:00
sledge
Nu este medic/terapeut
sledge
acelasi lucru pot sa-l spun si eu despre mine. numai ca eu am 22 de ani. nici eu nu mai sunt la fel, sunt "lipsita de viate", ma supar mereu din niste chestii minore, apoi la fel de rpd imi trece, nu am chef sa ma trezesc dimineata sa merg la munca, nu am chef sa mai invat deloc... eu cred ca la mine exista un factor foarte puternic de stres pe care inca nu l-am descoperit inca pentru a-l putea infrunta. probabil ca asta se intampla si la tine, poate la serviciu, acasa, poate situatia materiala nu te multumeste sau situatia afectiva.poate ar fi bine sa ne raspunda un psiholog (avand in vedere ca la analize nu ti-a iesit nimic) o fi vreo somatizare ceva...sper sa te fi ajutat cu ceva.
0
12-09-2009, ora 18:10
achim liliana
Nu este medic/terapeut
achim liliana
TRAIM VREMURII ASA DE GRELE CRED CA MAJORITATEA OAMENILOR SINT ASA DE STRESATII NU CRED CA IN ASEMENEA CAZURII SI AICI MA REFER DOAR LA STRES POT DOCTORII SA NE AJUTE :EU PERSONAL CRED CA DACA IN MOMENTE CA ACESTEA SINGURUL CARE NE POATE AJUTA E CEL CE NEA CREAT INCERCATII SI VOI NU COSTA NIMIC SAU POATE CREDINTA SE MERITA SA INCERCAM D-NUL SA NE AJUTE
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici