va rog ajutati-ma.sangerare

05-04-2009
oanaluciana
Nu este medic/terapeut
oanaluciana
buna ziua.am luat timp de 5 zile antibiotic zinnat, iau anticonceptionale de 8 luni, mentionez ca inainte cu 3 zile sa iau zinatul am avut contact sexual fara sa ma protejez suplimentar, este vreun risc aces lucru?de ieri am inceput sa sangerez si ma dor ovarele ca la ciclu, adica cred ca este un fel de ciclu pentru ca nu este o simpla patare.se poate sa fi ramas insarcinata de la acel contact care l-am avut dar inainte de a incepe tratamentul cu zinnat sau a scazut efectul anticonceptionalelor si mi-a aparut aceasta sangerare?va rog raspundeti-mi.multumesc
2 comentarii
0
05-04-2009, ora 20:37
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
nu are relevanţă dacă ai avut contact sexual înainte de a începe tratamentul cu zinnat. câte pastile ai luat din folie? pentru ce iei zinnatul?
0
06-04-2009, ora 08:17
oanaluciana
Nu este medic/terapeut
oanaluciana
am avut amigdalita eritro pultacee si am luat 7 pastile de zinnat si l-am intrerupt cand a inceput sangerarea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul