va rog parerea d-nului doctor

01-10-2008
doamna x
Nu este medic/terapeut
doamna x
Buna ziua,
Am luat inainte cu 2-3 ani anticonceptionale Rigevidon cu pauze de cate 2-6 luni si nu am avut probleme.La inceputul acestui an, medicul de la planning mi-a recomandat marvelon, pe care l-am luat 7 luni.In primele 3 luni nu m-am simtit chia f.bine dar nu am avut nici disconfort prea mare, astfel incat le-am continuat pana in luna august 2008.Ultima menstruatie a fost in 21 august 2008.Luna aceasta inca nu mi-a venit ciclul si nu stiu care ar putea fi cauzele. In luna septembrie am avut contacte sexuale dar cu ejaculare in afara vaginului.Am facut si 3 teste de sarcina care au iesit negative.Este posibil sa fie totusi sarcina sau vreo dereglare hormonala provocata de anticonceptionale?Mentionez ca am inceput sa beau ceai de coada soricelului de vreo saptamana si simt aceleasi simptome ca in primele 3 luni cand am inceput marvelonul, nu prea pot sa explic doar ca simt ca un fel de apasre pe ovare, dar nu foarte tare, doar cat sa le simt.Va rog sfatuitti-ma ce sa fac.Sa mai astept sau sa merg la doctor?
In asteptarea raspunsului dvs. va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul