va rog... cine are aceleasi simptome sa ma ajute!

08-05-2007
loreung
Nu este medic/terapeut
loreung
hello.am 25 ani, fem, iar de 2 luni fac niste crize f aiurea.simptome: frisoane, scaune repetate in timpuil crizei(si constipatie si diaree-una din doua)ameteli, dureri de spate, creste tensiunea, si simt o apasare, arsura in organele genitale si greutate in picioare(toate astea in special pe pareta dreapta) tot timpul si ma umflu la stomac, stari de voma uneori.Mentionez ca am fost diagnosticata cu pietricele la rinichi (facut ecograf) si colon iritabil (diagnostic dat decat dupa simtome).Chestia ca am luat tratament pentru toate astea dat de un medic internist si nu imi trec crizele.Is mai rare dar tot le am (parca mi se duce tot sistemul la vale).Mai am imunitatea impotriva glandei tiroide cam mare si testosteronul la fel (simt niste senzatii foate naspa in gat, parca mi se umfla si mi se incheaga saliva).Oare ce am ca nu mai stiu unde sa ma duc sa ma controles si ce sa iau...mam umplut de pastile...
68 comentarii 12 3 Înainte ›
0
10-05-2007, ora 00:00
loreung
Nu este medic/terapeut
loreung
nu e nimeni sa imi raspunda si mie!!!!!!!!va rog...am iar crize si ma am o durere ca o usturime in dreapta care mi se lasa in picioare si se duce si in spate de ma doare capu !!!!pls help me!!!
0
14-05-2007, ora 00:00
ancagreta
Nu este medic/terapeut
ancagreta
tb sa va faceti analize complete sa nu aveti o infectie ascunsa in corp.eu am avut ceva asemanator si am descoperit o infectie urinara care nu a cedat din prima la antibiotic si le rinichi.pt imunitate incercati propolis 30 picaturi in apa dimineata pe stomacul gol.sanatate
0
14-05-2007, ora 00:00
loreung
Nu este medic/terapeut
loreung
mc mult pt raspuns.am facut tratament pentru infectie urinara preventiv...daca e asta chiar nu a cedat...dar ce analize ar trebui facute??? ca la urina nu mi-a iesit nik???
0
15-05-2007, ora 00:00
ancagreta
Nu este medic/terapeut
ancagreta
incearca analizele de sange si din cate stiu eu daca vsh este marit inseamna ca este o infectie in corp, vezi la gineco daca totul e in regula sau vezi daca nu aceste dureri nu sunt pe baza de stres.cunosc pe cineva cu ameteli dureri de inima de cap si dureri foarte mari de urechi a facut toate analizele inclusiv tomograf si nu i-a gasit nimic decat o mare deficenta de vitamina B si totul a facut pe baza de stres iar acum face acopunctura.sanatate
0
16-05-2007, ora 00:00
loreung
Nu este medic/terapeut
loreung
vsh nu era marit...am sa iau si niste vit B sa vad carei treaba.mai nou un doctor mi-a zis ca e de la coloana.am probl lombare.ssa fie oare asta cauza?? mc mult de sfaturi
0
18-05-2007, ora 00:00
ancagreta
Nu este medic/terapeut
ancagreta
eu am probleme destul de mari cu coloana si nu prea le dau de capat am foarte multe analize, radiografii inclusiv rmn.mie cand imi este rau intr-adevar am senzatie de voma am tot timpul o stare febrila.incercati un control la balneologie si dupa procedeele pe care o sa le faceti incercati gimnastica medicala care este foarte buna pt durerile de spate.sanatate
0
24-08-2007, ora 00:00
Joannyque
Nu este medic/terapeut
Joannyque
Draga loregun. Si eu am simptome ca ale tale. Stare de rau generala, crize in care ma apuca diareea si frisoane si mai ales pe partea stanga simt frisoanele si in piept, simt o apasare in piept, moleseala, palpitatii. Trece criza si am o perioada de constipatie dupa care ma apuca iar.Dureri de spate surde si multe alte stari imposinile. Si eu is panicata. Ma gandesc ca e posibil sa fie de la tiroida. Nu stiu nici eu ce sa zic.Eu am si bufeuri. Gaseste un medic endocrinolog care sa aiba rabdare sa iti faca niste investigati mai amnuntite. Eu trebuie sa incep sa fac analize luna care vine. Multa santate!
0
24-08-2007, ora 00:00
loreung
Nu este medic/terapeut
loreung
mc pt sfaturi joannyque.acu parca mi-am mai revenit.oricum de aflat ceva din toate analizele nu am aflat.doar ca cica ar fi pe sistem nervos.am avut o cadere de la stres.cica...
0
02-09-2007, ora 00:00
brolin
Nu este medic/terapeut
brolin
Buna,

Si eu simt aceleasi lucruri, sunt molesit, cateodata apasare in piept, stare de greata, lipsa de chef etc.Am facut multe analiye si sunt ok, toti spun ca este de la stres si o usoara depresie.Mi-a prescris anxiolitice, iau moderat sa nu fac dependenta.Tu cum te mai simti?
0
02-09-2007, ora 00:00
loreung
Nu este medic/terapeut
loreung
pana la urma cica de la stres si depresie si la mine si mai nou cica durerile de spate provin de la un inceput de hernie.of.sanatate la toti
0
02-09-2007, ora 00:00
brolin
Nu este medic/terapeut
brolin
Buna,

Starile de greata si moleseala nu m-au lasat in pace nici azi, cateodata simt o tensiune in talpi.Acum cum te simti?Ce analize ai mai facut?Sunt momente cand nu am greata si atunci parca e mai bine dar cand greata revine totul se naruie.
Iei ceva medicamente?
0
02-09-2007, ora 00:00
brolin
Nu este medic/terapeut
brolin
Am avut 2 saptamani cand am avut pofta de mancare nu am avut greata, dar au aparut iar, am si eu o droaie de medicamente, am facut acum 2 zile ecograf fara modificari, analize la sange de 2 ori fara ceva semnificativ, am inghitit tubul si s-a constatat o gastrita pt care am luat medicamente.
Starile de voma insa ma termina, nu am putere si din cauza asta am o stare ff proasta, daca nu ma freaca greata ies pe strada ma duc si incerc sa traiesc.Tu lucrezi?
0
02-09-2007, ora 00:00
Joannyque
Nu este medic/terapeut
Joannyque
Brolin,

Si eu am stari de greata care ma iau brusc si mi se accelereaza si pulsul. Am si un gust metalic in gura si uneori mi se face greata si cand vorbesc. Nu mai stiu nici eu ce sa fac si ce sa mai iau si ce sa mai fac.
Multa sanatate!
0
03-09-2007, ora 00:00
brolin
Nu este medic/terapeut
brolin
Buna,

Incearca Anghirol, eu am luat inainte e pe baza de plante, cred ca si eu ma apuc iar sa iau.
Sper ca incet incet greturile sa se mai atenueze.Ai fost sa vezi daca ai sau nu pietre sau ceva cu colecistul in afara ca e lenesa?
0
03-09-2007, ora 00:00
loreung
Nu este medic/terapeut
loreung
am si eu aceleasi sitome ca si voi si singura chestie care miam gasito e ca am la coloana hernie si am facut fizioterapie dar mia trecut pe moment.in ultima vreme iar nu prea pot manca si am o stare ca ma sperii de fiecare data cand mie rau.'brolin' pt ce e anghirol mai exact? apropo pietre cica n am ca am facut ecograf.pt 'joannygue' ti-ai facut analize la ginecologie???poate fi si ceva de acolo jos...inca ceva prieteni unde pot face un RMN cu plata este la particular?ca in spital nu imi face decat daca ai ceva grav.altfel nu prea te baga in seama.oricum credeam ca daca sunt in iasi aci sunt doctori destul de competenti.dar vad ca de jum de an nu reusesc nik, dupa analize si medicamente, sa reusesc sa aflu ce am de fapt.
0
03-09-2007, ora 00:00
brolin
Nu este medic/terapeut
brolin
Anghirol ajuta bila in rol ei de a functiona mai bine, iar chiar daca iti e greata mananca altfel o sa slabesti si iti accentuezi starile de panica si depresie pentru ca daca slabesti sistemul nervos central se slabeste la randul ei.
La ecograf nu mi-a iesit nici mie nimic doar ca bila este lenesa dar fara calcul sau nisip sau cum se fi numind chestia aia!
RMN la ce vrei sa faci?Stai linistit in privinta doctorilor, sunt ff putini competenti in tara asta, eu am fost si la Bucuresti si la Targu Mures, dar parca la Mures sunt mai competenti.
Daca mergem la chirurg ala ne scoate bila una cu doua dar asta nu inseamna ca este solutia cea buna.
Hernia la coloana cum l-ai descoperit?
0
03-09-2007, ora 00:00
loreung
Nu este medic/terapeut
loreung
mi-am facut raza la spitalul de reumatologie deoarece incepuse sa ma doara spatele f tare...RMN as vrea sa imi fac pt ca stiu ca la ala iese tot.dau un salar da poate aflu ceva...ca incep sa disper de ce am starile astea aiurea...
0
03-09-2007, ora 00:00
brolin
Nu este medic/terapeut
brolin
CT poti face la o anumita parte a corpului, abdomen, cap, membre care releva anumite anomali a partilor.Eu spun ca daca la analiza sangelui, ecografie nu a iesit nimic o sa dai banii degeaba.Daca e de la bila e de acolo, bila este ceva care credem ca e nesemnificativ dar care poate crea mari mari probleme.Mai bine trebuie un gastroenterolog bun care sa te tina sub observatie si in cazul in care se observa inrautatirea situatiei dupa tratament medicamentos mai bine akjung sa ti-l scoata.
Tu ce anume crezI ca ar releva RMN-ul?ai ceva banuieli?
0
03-09-2007, ora 00:00
loreung
Nu este medic/terapeut
loreung
nu am cine stie ce banuieli doar ca cael aparat poate vedea tot nu ma mai duc in 100 de parti vede si sis nervos, tumori, anevrisme si oase, articulatii si coloana, toate tesuturile.nu stiu de ce ma gandesc la ceva mai rau.cred ca ddin disperarea de a afla ceva...ca ma tine prea de mult timp..
0
03-09-2007, ora 00:00
brolin
Nu este medic/terapeut
brolin
Temperatura ai?Ai mai facut in ultima vreme analize care au fost facute cu raze x?
0
03-09-2007, ora 00:00
loreung
Nu este medic/terapeut
loreung
am temperatura mai mult interioara...uneori.radiografii am facut de 2 ori la plamani in ultimele 3 luni cand mam angajat si de 2 ori la coloana.cam mult nu?dar simtomele astea le am inainte de a face raze are vreo legatura??
0
03-09-2007, ora 00:00
brolin
Nu este medic/terapeut
brolin
Dar cu termometrul ai masurat?Nu, doar ca in cazul in care faci multe controale cu raze sunt nocive.Acum imediat ma duc dupa niste analize si iti scriu dupa aceea.
0
03-09-2007, ora 00:00
brolin
Nu este medic/terapeut
brolin
Analiza Helicobacter Pylori ai facut?
0
03-09-2007, ora 00:00
loreung
Nu este medic/terapeut
loreung
mi-am masurat si parca nu era mare...f putin.am facut si pt pylori.nu am nimic
0
03-09-2007, ora 00:00
brolin
Nu este medic/terapeut
brolin
azi dimineata am avut 36.8 si dupa 30 de min 37.2!
0
03-09-2007, ora 00:00
brolin
Nu este medic/terapeut
brolin
Diskinezia biliara sau colecistita este o boala care in marev masura cauzeaza simptomele pe care le avem noi, in afara de hepatita care are aproape aceleasi simptome doar ca la analize iti iese daca ai hepatita sau nu.
In primul rand diskinezia biliara este cauzata de alimentatie nesanatoasa prelungita si necesita regim prelungit si detoxifierea organismului.Multa miscare si fara stres, pt ca stresul este una din marile probleme cauzatoare de probleme digestive.
Azi cum v-ati simtit?
0
03-09-2007, ora 00:00
Joannyque
Nu este medic/terapeut
Joannyque
Eu azi nu m-am simtit grozav. Am avut o durere surda in spate care radia dinspre colaona inspre omoplati si niste intepaturi in partea dreapta a pieptului. Ma lua si cu calduri. Cred ca e si de la oboseala ca nu m-am odihnit prea bine. Offf! Sanatate va doresc la toti!
0
03-09-2007, ora 00:00
brolin
Nu este medic/terapeut
brolin
Imi pare rau ca nu te-ai simtit bine, sper sa fie mai bine in curand si incearca sa te odihnesti!Dcaa sunt noutati astept mesajul!
0
04-09-2007, ora 00:00
brolin
Nu este medic/terapeut
brolin
In perioada asta voi ati slabit?
0
04-09-2007, ora 00:00
loreung
Nu este medic/terapeut
loreung
am si slabit.mam si ingrasat...ca am luat o groaza de pastile pt nenumarate diagnostice puse de doctori...
Adaugă un comentariu / răspuns
68 comentarii 12 3 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hipertensiunea la vârsta adultă poate accelera declinul cognitiv la bătrânețe
  • Noi abordări terapeutice în colonul iritabil și constipația cronică idiopatică
  • Pietrele la rinichi ar putea crește riscul de AVC și boli coronariene
  • De ce apar pietrele la rinichi?
  • De ce apar frisoanele?
  • De ce apare amețeala?
  • Consumul crescut de cartofi, asociat cu un risc mai mare de hipertensiune
  • Muzica lui Mozart și Strauss pentru tratamentul hipertensiunii
  • Cofeina ar putea interacționa cu tratamentul hipertensiunii arteriale
  •