va rog, un raspuns, va rog mult. interpretare analize

07-01-2009
fag
Nu este medic/terapeut
fag
HB-13.4g/dl, HT-38.7%, TR-204000/mmc, L-8300/mmc, Lym-22%, Mo-4%, Eo-4%, Nes-72%, VSH-50mm/h.Glicemie-102mg/dl, urea-21mg/dl, crea-0, 8mg/dl, ALT-11U/L, AST-16U/L, GGT-35U/L, ALKP-82U/L, BR.T-0.81mg/dl, BR D-0.24mg/dl.EX.urina normal.Ecografie-Ficat 74/135mm hiperomogen, microgranular, VB-adanc septa mediocorporeal cu posibil calcul de 8mm decliv.Hil hepatic normal.Splina 113mm.Rinichi-normali.VU-goala.Rgf cp-Fara det.sec.pleuro-pulm evidente RGF.Relaxare partiala a hemidiafragmului dr.hiluri arborizate.Cord orizontalizat. Sotul meu este pacient in evidenta onc.cu dg.enuntat, a efectuat ciclul 8 PCT citostatice cu Campto-Xeloda 2g/zi-14, bine tolerat.Marcheri in lucru.ROG DIN SUFLET un medic sa imi dea un raspuns la analizele de mai sus.Noi stim ca boala e avansata, stim ca aceasta boala da sanse putine.dar cu ajutorul bunului dumnezeu, al medicilor si al meu ca sotie, va trece de orice greu.va rog sa nu treceti cu vederea rugamintea mea.vreau sa stiu rezultatul analizelor.Va multumesc din suflet.Cu stima B.M
1 comentarii
0
16-01-2009, ora 19:25
androlescu
Nu este medic/terapeut
androlescu
buna seara!

exista o firma in Bucuresti, MEDILINE, care va poate ajuta sa obtineti un raspuns chiar de la doctori din strainatate, de la 2 spitale din Turcia, si un spital din Amsterdam.

scrieti-le lor, celor de la MEDILINE un mail, dati-le documentele medicale ale sotului si ei intr-o saptamana o sa va dea raspunsul doctorilor.acest raspuns o sa va coste 380 ron, insa sa stiti ca o sa va ajute cu adevarat si raspunsul o sa fie de la niste doctori cu adeverat calificati!!

-*
multa multa sanatate!




(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.