Am scurgeri albe cam branzoase, inaintea menstruatiei

28-02-2010
papushikaa
Nu este medic/terapeut
papushikaa
Buna. Am 17 ani si miam inceput viata sexuala cu pr meu de 6 luni. De cv timp am vazut k am scurgeri albe cam branzoase... inainte de venirea menstruatiei. Eu fac tratament hormonal de la 14 ani cu anticonceptionale "diane". Nu am facut sex protejat tot timpul pt k el sia facut analizele si nu ia iesit nimic. Dupa un timp am inceput sa ma doara si burta dupa ce a trecut menstruatia si am pete rosii maronii cateodata!! e infectie sau altceva.? ce mediamente pot lua? va rog raspundeti-mi cat mai repede! multumesc!
nu are miros si vine in cantitate moderata. Nu am mancarimi sau dureri nici in timpul actului sexual. se trateaza amandoi partenerii?
21 comentarii
0
28-02-2010, ora 20:14
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Pai in primul rand, ca sa iti dai seama ce ai, ar trebui sa mergi la un medic ginecolog, pt ca numai medicul poate pune un diagnostic corect.Indiferent de ce infectie ar fi vorba(asta in cazul in care este vorba de vreo infectie), se trateaza medicamentos, atat tu cat si partenerul, insa mai intai mergi/mergeti la doctor!
Sanatate!
0
28-02-2010, ora 20:38
sadic
Nu este medic/terapeut
sadic
scurgeri albe branzoase? eeeewh! ce scarbos!
scrie si u pe google...
:))
hah! ca sa veezi! am scris eu pe google si mi-a zis asa:
1)
Vaginitele micotice sunt determinate de un exces de crestere a ciupercilor in vagin. Infectiile micotice sunt foarte frecvente la femeile de varsta fertila, dar pot sa apara la orice alta varsta. Desi creaza disconfort, vaginitele micotice determina rareori probleme grave de sanatate.

2)
Simptomatologia vaginitelor micotice include:
-prurit (mancarime) vaginal ce poate deveni sever
-leucoree (scurgere vaginala) alba, branzoasa, fara miros
-vulva (pielea din jurul orificiului vaginal) este iritata si rosie
-durere la mictiune (urinare), cand urina atinge pielea iritata
-dispareunie (durere la contactul sexual).
Simptomele infectiei vaginale micotice apar, de obicei, in saptamana premergatoare aparitiei menstrei.
Exista si alte afectiuni vaginale cu simptome asemanatoare celei micotice, cum ar fi, de exemplu, vaginitele bacteriene sau infectiile cu transmitere sexuala. Pruritul si roseata vulvei pot fi determinate si de o reactie vaginala la anumite produse precum sapunul, uleiurile de baie, spermicidele sau gelurile de dus. Aparitia acestor simptome necesita consult medical.
_
Data viitoare incearca pe google inainte sa iti versi sufletu pe forumuri!
0
28-02-2010, ora 20:48
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Vai sadic, nu pot sa cred, traiesti???Credeam ca nu iti mai place pe forumul asta dragule! :)
0
28-02-2010, ora 21:17
papushikaa
Nu este medic/terapeut
papushikaa
da sadic ma infrormat inainte dak chiar te intereseaza mult.. si nu am gasit simptomele pe care le am eu. Si eu am gasit ce miai scris tu akolo si pe alt site scria k au miros urat!! si eu nu am asa cv! asa k nu te mai da in spectacol!
0
28-02-2010, ora 21:18
papushikaa
Nu este medic/terapeut
papushikaa
fara mancarimi si altele sau vulva iritata... etc
0
28-02-2010, ora 21:19
papushikaa
Nu este medic/terapeut
papushikaa
nu te poti lua dupa prima informatie ce o gasesti pe google!
0
28-02-2010, ora 21:31
aym
Nu este medic/terapeut
aym
papushikaa ar fi tebuit sa fi cuminte dar daca tot ai facut-o trebuia sa te protejezi. Cumpara un irigator fa niste spalaturi vaginale cu 200mg apa si o lingirita de bicarbonat de sodiu sau ceai de galbenele. La farm gasesti ovule CERVUCID 12 buc cam 20 lei cutia(nu se compenseaza)daca nu-ti terece in 3 zile du-te la medic.Incepe din seara asta cu spalaturi (poate ai in casa bicarbonat de sodiu-se pune si la prajituri) SA NU CONFUNZI CU AMONIACUL. Multa sanatate! aym
0
28-02-2010, ora 21:59
papushikaa
Nu este medic/terapeut
papushikaa
multumesc! neam protejat cateva luni! analizele le-a facut si nu are nimic! apoi am fct neprotejati dar nu a ejaculat in mine chiar dak iau anticonceptionalele!
0
28-02-2010, ora 21:59
papushikaa
Nu este medic/terapeut
papushikaa
si acele ovule cum se iau? 1pe zi? sau de 3 ori pe zi cate o pastila? timp de 3 zile?
0
28-02-2010, ora 22:16
papushikaa
Nu este medic/terapeut
papushikaa
prietenul meu ce trebuie sa ia?
0
01-03-2010, ora 22:27
aym
Nu este medic/terapeut
aym
Scuze ca nu am mai intrat aseara! Ovulele se introduc in vagin seara inainte de culcare dupa care nu mai faci sex si incerci sa nu mai urinezi daca poti pina dimineata cind faci spalaturi din nou fara sa mai pui ovule.Acestea se introduc doar seara (unul singur).Numai bine!
0
01-03-2010, ora 22:44
aym
Nu este medic/terapeut
aym
Mai puteti lua amindoi ketoconazol tablete (modul de administrare il gasiti in prospect).Ar fi bine sa faci niste analize de secretie la un ginecolog deoarece micozele, infectiile microbiene sint de mai multe feluri (candida...)si tratamentul e diversificat dar incearca sa faci ce te-am sfatuit si sper sa fie bine.Oricum ar fi bine sa fie repetat dupa o perioada ca sa nu recidiveze(o data luata ciuperca scapi mai greu dar nu e imposibil) Nu am cunostinte medicale dar mi-a fost dat sa vad multe in viata. Din cunostintele mele stiu ca barbatul e doar purtator iar Micoza se dezvolta la femeie unde gaseste mediul potrivit. Multe femei si chiar barbati fac astfel de infectii cu micoze-ciuperci chiar de la antibiotice (nu numai de la sex neprotejat). Aveti grija de sanatatea voastra! Cu drag aym
0
04-03-2010, ora 14:57
sadic
Nu este medic/terapeut
sadic
2)
Simptomatologia vaginitelor micotice include:
-prurit (mancarime) vaginal ce poate deveni sever

-leucoree (scurgere vaginala) alba, branzoasa, FARA MIROS[ASTA INSEAMNA CA NU PUTE]

-vulva (pielea din jurul orificiului vaginal) este iritata si rosie
-durere la mictiune (urinare), cand urina atinge pielea iritata
-dispareunie (durere la contactul sexual).
Simptomele infectiei vaginale micotice apar, de obicei, in saptamana premergatoare aparitiei menstrei.
Exista si alte afectiuni vaginale cu simptome asemanatoare celei micotice, cum ar fi, de exemplu, vaginitele bacteriene sau infectiile cu transmitere sexuala. Pruritul si roseata vulvei pot fi determinate si de o reactie vaginala la anumite produse precum sapunul, uleiurile de baie, spermicidele sau gelurile de dus. Aparitia acestor simptome necesita consult medical.

unde vezi tu ca miros... nush.. du-te la medic. Si fa-ti si un control la ochi. Si poate...poate, pe viitor vei alege sa te duci la un medic REAL in loc sa te faci de ras p-aici ca ti se scurg tot felul de bacterii si... puroi din.. pasah... prietenul tau stie? si inca se **** cu tine?!
are stomacu taree!
0
04-03-2010, ora 14:59
sadic
Nu este medic/terapeut
sadic
aaaaw, traiesc, dara!
si inca foarte bine... mai am un pic si ajung ofiter! :D
am bagat primul tigan la puscarie... ma simt foarte bine! tu ce mai faci femeie? :)
inca faci pe ingeru pazitor al donsoarelor stresate?[care nu au fost batute la funduletz cand trebuia]
0
04-03-2010, ora 15:02
papushikaa
Nu este medic/terapeut
papushikaa
sa stii k nus..poate ai u cv probleme cu capul iti trebuie o vizita la psihooo
k mai mult iti bati joc de oamne pe bune!!
e un forum medical nu unu unde sa te dai marele smecher!

mai lasa vrajelile bine k esti bun la prostie!
mai foloseste-ti capu si in salt sens:-j
sunt mai mari smecheri k tine cu tot cu "ofiteru tau"

nam nimic am fost al medic nici pr meu.. era de la anticoncepitonale fraiere
nu trebe sami tr nuj ce k am citit tot inainte ta!
mult mai multe
0
04-03-2010, ora 19:50
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Da mai sadic, inca mai fac pe "ingerul pazitor".Ooo, bv dom"le!Sa stii ca ti se potriveste!
0
05-03-2010, ora 18:38
sadic
Nu este medic/terapeut
sadic
ai fost la medic? uuh... si... n-ai nimic... :) ma bucur sa aud! desi tind sa nu te cred deloc, ma bucur sa aud.
sper ca serios sa nu ai nimic si sper sa te duci la medic mai repede, in cazul in care ai mintit.
anywayz, foloseste pvurile alea... ca nah, nu sti cu ce stoarfa se mai tavaleste febletea ta... [barbatii sunt porci. toti suntem la fel :p]
1) nu tre sa ma dau mare jmeker. :)) sunt :
2) tu si cei ca tine fac deliciul serilor si blogurilor noastre... ar trebui sa vezi kti oameni rad de postul tau...
3)stii bancu cu sushi?
0
07-03-2010, ora 02:18
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
sadic, zi odata bancul cu sushi, ca astept de 2 zile!! :)) Sunt curioasa, ce vrei... :P
0
07-03-2010, ora 10:48
papushikaa
Nu este medic/terapeut
papushikaa
da zi odata :))
0
10-03-2010, ora 22:39
sadic
Nu este medic/terapeut
sadic
gata, gata, destula panarama:p femei nebune!
0
14-03-2010, ora 20:07
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
:D
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •