uter fibromatos 2 cm si ovarul stang lipid de uter

13-03-2009
andrey1
Nu este medic/terapeut
andrey1
am facut o ecografie si mi sa spus ca am un nodul fibromatos de 2 cm si ovarul stang este lipit de uter iar uterul este deformat de aici si durerile foarte mari ca tratament mia dat zanocin timp de 2 saptamani dupa care voi face iar o ecografie va rog ce ami sugerati sa fac trebuie sa ma operez ? sau ce investigati mai ample sa fac?VA MULTUMESC ASTEPT UN RASPUNS URGENT
5 comentarii
0
12-04-2009, ora 21:24
...elena
Nu este medic/terapeut
...elena
Am uter fibromatos de 7.39/8.25, structura neomogena, imagine rotunda, hipoecogena de 5.48 cm pe aria anexei stg.V a rog sa-mi spuneti daca in conditiile in care nu ma deranjeaza deloc, am ciclu foarte regulat dar cam abundent, trebuie sa ma operez(nu imi doresc sa se intample)?V a multumesc.
0
08-06-2009, ora 21:09
prodel59
Nu este medic/terapeut
prodel59
Buna, am 50 de ani, la echo mi sa spus ca am uter fibromatos, endometru de 6mm de aspect inomogen, cu echo de chist. Ultima oara (acum sapte luni) am avut uter fibromatos incipient, cu endometru de 4mm.
Acum astept rezultatul citologic recoltat de pe vulva si vagin, si markerul CA 125.
Pina acum am avut ciclul normal la 26 de zile. Din aprilie sa prelungit la 40 de zile, acum a venit la 22 de zile. Sangerarile sunt exact ca inainte (ca cantitate si durata).
Este premonopauza, sau ceva mai grav.?
Multumesc
Viorica
0
22-07-2011, ora 21:01
alessia27
Nu este medic/terapeut
alessia27
buna la toata lumea eu am un ovar lipit pe uter si as vrea sa stiu dac pot ramane insarcinata asa
0
22-07-2011, ora 21:03
alessia27
Nu este medic/terapeut
alessia27
andrey1 cred ca tu ma poti ajuta cu un raspuns
0
09-05-2014, ora 18:30
cllaudya
Nu este medic/terapeut
cllaudya
Am 33 de ani, buna seara.Anul trecvut la o intrerupere de sarcina, m-i s-a adus la cunostinta ca am un inceput de uter fibromatos.M-i sa mai spus ca nu este mare si ca nu sunt probleme.De cateva luni insa, dupa terminarea mestruatiei, organismul meu inca mai elimina ceva galbui, albicios care, insa, aduce cu el un miros de putred, foarte urat.De ce ?Trebuie sa merg la un control?si ce s-ar cadea sa fac in situatia asta? Multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Uter fibromatos - explicații pe înțelesul tuturor
  •