uter fibromatos

07-05-2013
monelus
Nu este medic/terapeut
monelus
37 ani, am luat anticonceptionale de la 21 de ani si in ultimii diane 35. de aproape 3 ani am renuntat la ele.le-am luat insa sporadic pt ca am avut chisturi ovariene.menstruatia in primul an a fost haotica dar nimic de speriat pana ce am ajuns sa sangerez mai tot timpul.adica in 2 luni aveam doar o saptamana de pauza. si tot asa, apoape un an.la control am aflat ca am fibromi. am avut facuta o histeroscopie si mi-au fost facute si analizele biologice. nu e ra cancer, dar am si peretele uterului tot plin cu fibromi mai micuti. mi-au spus ca nu ar fi probleme pt o sarcina. am fost si la alt medic cu rezzultatele si mi-a comfirmat. as dori sa am un copil dar nu-mi recomada nimeni alte analize.spun ca nu am ramas insarcinata pt ca traiesc intr-un stres zilnic. eu incerc sa astept dar pana cand????am citit de acidul foolic..ajuta? ar tb sa incerc?
1 comentarii
0
09-05-2014, ora 18:28
cllaudya
Nu este medic/terapeut
cllaudya
Am 33 de ani, buna seara.Anul trecvut la o intrerupere de sarcina, m-i s-a adus la cunostinta ca am un inceput de uter fibromatos.M-i sa mai spus ca nu este mare si ca nu sunt probleme.De cateva luni insa, dupa terminarea mestruatiei, organismul meu inca mai elimina ceva galbui, albicios care, insa, aduce cu el un miros de putred, foarte urat.De ce ?Trebuie sa merg la un control?si ce s-ar cadea sa fac in situatia asta? Multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Uter fibromatos - explicații pe înțelesul tuturor
  •