uter dublu, un singur col

08-09-2012
Amilutza
Nu este medic/terapeut
Amilutza
sunt insarcinata in 13-14 sapt... la 11-12 sapt am fost diagnosticata cu uter dublu malformat...sarcina e in uterul drept.Doctorul mi-a spus ca cel stang nu afecteaza sarcina, doar ca in plus. Sarcina evolueaza bine, colul s-a inchis de la inceput, nu am sangerari sau alte probleme. Problema mea e ca m-i s-a prescris utrogentan dupa primul trimestru de sarcina...si nu stiu ce sa fac deoarce am citit prospectul si se recomanda doar in cazul sangerarilor, reglarea menstratiei si pt a se evita avortul spontan. si nu stiu ce sa fac. Ma puteti ajuta?
2 comentarii
0
28-10-2012, ora 19:38
cami1cami1
Nu este medic/terapeut
cami1cami1
este bine sa iei utrogestan pana la 7 luni, deoarece exista risc de avort, nici eu n am avut sangerari dar am luat tratament, si am dus sarcina pana la 9 luni
0
30-10-2012, ora 09:38
Amilutza
Nu este medic/terapeut
Amilutza
mersi de raspuns.iau tratamentul si lucrurile merg bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul