usturimi vaginale

27-09-2013
stefy roman
Nu este medic/terapeut
stefy roman
De aproximativ 1an de zile sotia are usturimi vaginale in timpul actului sexual dar mai ales la ejaculare!!
Eu m-am verificat si sunt sanatos!!
Daca poate cineva sa ma ajute!!!! Multumesc!!!
9 comentarii
0
27-09-2013, ora 19:18
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
de curiozitate te intreb: tu cum " te-ai verificat"?
0
27-09-2013, ora 21:11
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ stefy roman

E cam greu si foarte costisitor sa va verificati dv. ca barbat.
Sotia trebuie sa se verifice, ca sa va citez.
Sotia trebuie sa sune la medicul de familie si sa solicite trimitere pentru Ginecologie (e cu programare si trimiterea).
La Ginecologie va face Testul Papanicolau (gratuit), testul de secretie (20-40 lei), consultul local, si alte teste (platite) pe care i le recomanda medicul ginecolog, pentru a se depista cauza usturimilor si a i se prescrie tratament.
0
29-09-2013, ora 17:19
stefy roman
Nu este medic/terapeut
stefy roman
Pentru curiozitatea ta bia 1, voi fi foarte sincer sa-ti spun ca o alta femeie s-a simtit foarte bine!!! in aceleasi conditii!!!
0
29-09-2013, ora 17:26
stefy roman
Nu este medic/terapeut
stefy roman
Multumesc mult clara pt. sfaturi. Nu este asa de costisitor sa te verifici!!! Nu stiu daca reusesc sa o conving pe sotie
sa mearga la medic!!! Ea sustine ca are usturimi doar in situatiile amintite si ca este din cauza mea!!
0
29-09-2013, ora 18:50
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ stefy roman

Un test Chlamydia e de la 150 lei in sus.
O secretie de la 40 lei in sus.
Un test pt HPV de la 250 lei in sus.
Boli transmise sexual (CMV, Herpes simplex I, Herpes simplex II, Lymphogranuloma
venerum, Treponema pallidum, Haemophilus ducreyi) de la 300 lei in sus.
Boli transmise sexual (Trichomonas vaginalis, Mycoplasma hominis, Ureaplasma
urealyticum, Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorhoeae, Mycoplasma genitalium) de la 300 lei in sus.

Ma rog pentru cei cu 2-3.000 euro salariu si dispusi sa faca analize, preturile nu sunt asa costisitoare...

P.S.: La unele femei nu se manifesta unele bts. Daca este o bts, cu siguranta ca nici tu nu ai vreo manifestare. Insa esti purtator. Persoana cu care ai avut relatii extra nu inseamna ca nu a luat ce are deja sotia. A luat daca e bts. Dar nu manifesta acum. Poate in viitor, poate niciodata.
Sotia oricum, stiind ca si-a inceput viata sexuala, trebuie sa mearga anual la ginecolog pentru analiza secretiei si Testul Papanicolau.
Ma rog. Pentru mine in acest caz e clar de ce sotia are usturimi.

Ce varsta are ? Dupa o anumita varsta, dupa menopauza sa zicem, substanta cu care se lubrifiaza vaginul nu mai e la fel ca in tinerete. E necesar gel. Oricum trebuie sa mearga la ginecolog. Cauzele sunt multimple. Trebuie tratata cauza ca altfel o sa refuze sa mai faca ceva. Se modifica ceva in creier: relationeaza sexul cu durerea. E ca si cum ti s-a aplecat de o anumita mancare si o sa refuze sa faca sex de tot.

Sanatate multa va doresc la amandoi !
0
29-09-2013, ora 22:44
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
mda, mi-ai raspuns la intrebare...urmeaza sfatul dat de clara si urmati tratamentul amandoi ca altfel o sa tot transmiteti de la unul la celalat.si pentru viitor protejeaza-te cand ai relatii extraconjugale...' ca verificarea' ta nu e de ajuns...sanatate.
0
30-09-2013, ora 17:30
stefy roman
Nu este medic/terapeut
stefy roman
Multumesc din suflet Clara!!!!!
Ma bucur mult de parerile si de sfaturile tale. Suntem oameni de pregatire medie si traim la nivel mediu.
Nu ar fi de speriat nici sumele scrise de tine daca ar avea un rezultat sigur!!!
Finalul raspunsului este perfect adevarat!!! Lubrifiant folosim, dar ea refuza preludiu si cred ca relatia creier; sex ;
durere este facuta. (probabil si frigiditate??). Daca exista ceva pentru rezolvarea acestor probleme ( fara medic, psiholog,
etc. ceva medicamentos eventual??)
Multumesc mult Bia 1!!!
Sunt aproape convins ca stiai raspunsul!! Nu sunt un DON JUAN !!! (nici de aruncat nu ma consider)
Vina mea este ca sunt hipersexual (daca se poate spune asa) ??
In ce priveste verificarea am suficienta experienta si sunt convins in ceea ce spun si fac!!!
Sunt de moda veche!!! Nu am facut sex protejat niciodata in viata si nici nu o sa fac!!!
Am relatii doar cu persoane serioase si cunoscute!!!
0
30-09-2013, ora 17:35
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Biaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !
0
07-10-2013, ora 22:00
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
what?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: