usturimi si senzatii groaznice la urinat

19-11-2007
ioana daniela
Nu este medic/terapeut
ioana daniela
de 1 an am aproape tot timpul senzatia de a urina tot timpul desi nu fac absolut nimic cand am duc la toaleta, usturimi, desi nu tot timpul si dureri mari in timpul actului sexual.am fost la f multi medici ginecologi dar niciodata nu au stiut exact ce sa imi spuna, daca apas pe abdomen inferior jos simt am o senzatie foarte urata, chiar insuportabila, parca as face pe mine si ma doare, mentionez ca acum o luna la analize am fost depistata cu herpes simplex, dar nu mi-a aparut vreun herpes sau cva sa dea de inteles, doar ca am aceleasi senzatii insuportabile mereu, sa fie oare de la herpes sau vreo boala de rinichi? am inceput sa beau foarte multa apa(cam 2-3 l pe zi) pt ca daca nu beau urinez f putin cu usturimi si de o culoare mai inchisa, va rog ast un rasp din partea dvs
5 comentarii
0
20-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Daca poti sa revii cu urmatoarele analize: sumar de urina, urocultura, hemoleucograma cu formula leucocitara, acid uric, creatinina serica si urinara, secretie vaginala, dar de preferinta testul papanicolau.
0
20-11-2007, ora 00:00
ioana daniela
Nu este medic/terapeut
ioana daniela
am facut testul papanicolau si acolo mi s-a gasit herpesul simplex, doar atat, au spus ca in rest totul este bine, desi eu nu ma simt bine deloc, oricum ast sa imi fac programare la medicul ginecolog sa imi repet analizele.va multumesc
0
06-05-2009, ora 16:16
milaela78
Nu este medic/terapeut
milaela78
senzatia de a urina des nefacand practic nimic o ai probabil de la infectie urinara...plus trebuie sa ai si dureri abdominale si usturimi la urinare...am multe colege de munca in cazul tau...trebuie sa mergi iar la ginecolog si sa-ti dea sa faci analize la urina...succes
0
13-12-2009, ora 09:19
cosmyna
Nu este medic/terapeut
cosmyna
Si eu tot de un an ma confrunt q aceasta problema..din pacate ma simt tot mai rau.am facut f multe tratamente.analize in fiecare saptamana.am fost la ginecolog urolog am facut ecograf nu mi-a iesit nimik.am dureri si usturimi tot timpu nush ce sa ma mai fac.mi-as dori sa stiu exact ce am.poate as putea rezolva situatia.dak imi poate rasp cineva...si stie va multumesc..m-am saturat.nu mai rezist.
0
13-03-2010, ora 22:57
sabina55
Nu este medic/terapeut
sabina55
ptr durerile la urinat iti recomand ceai de urzica moarta sau galbenele. o sa vezi ca in maxim o saptamana scapi, dar incearca sa bei 2-3 canii.ajuta f mult.multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum poți preveni infecțiile urinare?
  • Infecția urinară
  •