usturimi la nivelul zonei genitale.. Urgent!

15-05-2009
fabiela
Nu este medic/terapeut
fabiela
am fost akum 3 luni la ginecolog pt ca aveam dureri insuportabile la menstruatie, dureri de spate si de ovare, plus ca am litiaza renala, uterul nedezvoltat si ovare micropolichistice, pe langa asta dismenoree.ginecologul mi-a recomandat sa fac un copil dar pt ca nu sunt pregatita am spus ca prefer un tratament.mi-a prescris anticonceptionale Logest.dar mi-a zis sa iau si Ciproquin si Indometacin supozitoare.Intradevar nu am mai avut dureri la menstruatie si nici alte probleme dar akum ma confrunt cu niste usturimi ingrozitoare, cred ca am si ovarele inflamate.am facut bai se sezut cu ceai de galbenele si ceai de coada soricelului de 2 zile dar nu dau rezultate foarte bune, ce ar trebui sa fac??? sa iau din nou ciproquin si indometacin sau altceva.poate un antiinflamator pt ovare???dar pt usturimi ce sa iau???? va rog ajutati-ma.multumesc
5 comentarii
0
15-05-2009, ora 23:23
fabiela
Nu este medic/terapeut
fabiela
va rog dk ati patit asa ceva sau stiti ce ar trebui sa fac.ajutati-ma
0
16-05-2009, ora 09:30
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Mergi din nou la ginecolog, ar fi bine sa faci, inainte de inceperea oricarui tratament, un examen bacteriologic, micologic al secretiei vaginale si cervicale, examen Papanicolau, pentru prescrierea unui tratament adecvat; pana la obtinerea rezultatelor, medicul ginecolog iti poate prescrie, de exemplu, Polyginax, 1 ovul pe zi, seara, 12 zile; iti mai recomand igiena locala riguroasa, cu un gel intim, dimineata si seara;numai bine
0
17-05-2009, ora 20:56
fabiela
Nu este medic/terapeut
fabiela
multumesc frumos pt sfat.
0
17-05-2009, ora 20:58
fabiela
Nu este medic/terapeut
fabiela
am facut examen al secretiei si mi s-a spus ca am o simpla candida.dar o sa merg iar la ginecolog
0
17-05-2009, ora 21:09
fabiela
Nu este medic/terapeut
fabiela
si gel intim folosesc de mult timp de 3 ori pe zii.ovule am luat Mycoheal.sau ceva de genu nu mai tin minte chiar cum se numesc.dar o sa urmez sfatu dvs.multumesc...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Care este cauza de apariție a crampelor menstruale?
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Durerile menstruale severe pot fi principalul simptom al endometriozei
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Cele mai bune metode de a scăpa de crampele menstruale
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  • A fost descoperită cauza durerilor inexplicabile de spate
  •