usturimi dupa actul sexual

27-03-2008
roxy06
Nu este medic/terapeut
roxy06
buna!am 20 de ani.problema mea este ca aseara am avut relatii sexuale cu sotul si dupa terminarea actului sexual am avut o usturime jos si labiile si inautru vaginului care ma tinut un sfert de ora.cine a mai avut aceste usturimi?din ce cauza sunt aceste usturimi?va rog sa ma ajutati
7 comentarii
0
27-03-2008, ora 00:00
kid
Nu este medic/terapeut
kid
si eu am mai patit dar asta numai in cazul in care am avut un contact sexual fara ca tipul sa foloseasca prezervativ.si mai ales daca contactul a avut o perioada mai indelungata de timp, sau daca am facut-o de 2 ori in acea noapte.dar nu erau usturimi prea mari, in cazul meu.
0
27-03-2008, ora 00:00
petraru_mariana
Nu este medic/terapeut
petraru_mariana
draga roxy si eu am avut astfel de usturimi, cauza lor consta in faptul ca in momentul inceperii contactului sexuale e posibil sa nu fii destul de lubrefiata asa ca incercati ca perioada preludiului sa fie mai lunga astfel vaginul tau sa fie pregatit :) asa ca nu te speria
0
27-03-2008, ora 00:00
roxy06
Nu este medic/terapeut
roxy06
am mai patit odata.aceasi usturime.penultima oara am avut si sangerarii, defapt o secretie maronie cu care ma lupt ca-m de 2-3 luni si am citit pe net ca sangerarile astea se numescv:metroragie.dar in urma cu cateva luni am luat utrogestan, pt ca aveam si am mens 9 zile si nu pot ramane gravida.nu stiu de ce nu pot avea bb.acum trebuie sa fac dozarile hormonale.am o varsta atat de frageda si deja ma confrunt cu niste situatii delicate.am candida, am uter retrovers, am secretiile astea maronii, menstruatie care ma tine 9 zile, iar bb vad ca nu se lipeste de mine si incerc de un an de zile sa fac dar nimic.ultima oara am crezut ca sunt insarcinata, iar cand am vazut ciclu am avut o depresie tare urata.sunt cu moralu la pamant.am facut si papanicolau dar au iesit bine, totusi imi este frica sa nu am un cancer jos ca atunci chiar nu cred ca as mai avea puterea sa trec peste si nu stiu ce as face intr0o situatie as.acum ma simt mai bine pt ca am putut discuta asa pe sleau.si dak puteti sa ma ajutati cu un sfat cu ceva va-si multumii din tot sufletul
0
28-03-2008, ora 00:00
petraru_mariana
Nu este medic/terapeut
petraru_mariana
roxy iti voi da id meu de mess: - si hai sa vb doar noi doua, ok?
0
07-04-2008, ora 00:00
BULARDA MIRELA
Nu este medic/terapeut
BULARDA MIRELA
Asi dori sa cer parerea unui medic ginecolog.
Am de cateva zile o zona vaginala, aproape de perineu, putin iritata, este rosie , si in momentul cand ma sterg cu haria igienica ma ustura putin, am o usoara senzatie de prurit, si la contact sexual usturime. Sa fie vulvovaginita?
Am inceput chear de azi sa fac spalaturi cu ceai de musetel cu bicabonat si sa pun seara la culcare un ovul de Polygynax.
S a continui asa ?
0
10-04-2008, ora 00:00
roxy06
Nu este medic/terapeut
roxy06
nu stiu ce sa iti zic, cred ca cel mai bine ar fii sa te duci sa faci un control si asa vei stii sigur si nu vei mai sta stresata.eu am foarte multe probleme la care deocamdata nu am un raspuns si intreb si eu la fel ca si tine si primesc pareri diferite si sunt inr-o ceata si chiar speriata.luni ma duc la ginecolog.bafta si multa sanatate
0
06-12-2008, ora 22:32
alexgirl
Nu este medic/terapeut
alexgirl
pana la urma ce este de facut? roxy06 tu ai gasit solutia?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Viața sexuală la vârsta a treia
  • Meta-analiză: Sexul înainte de o competiție sportivă nu afectează negativ performanța
  • Sex vs. Gen - Care e diferența dintre cei doi termeni?
  •