usturimi genitale

28-06-2009
alym
Nu este medic/terapeut
alym
Buna am mare nevoie de sfatul dumneavoastra.De aproximativ un an ma confrunt cu usturimi la orificiul extern al uretrei care sunt de genul unor arsuri.Tin sa precizez ca locuiesc in strainatate si am efectuat aici consultul ginecologic care includea citologia si testul papa-nicolau iar rezultatele au fost ok de asemenea analizele sangelui si urocultura au fost bine.Am citit sfaurile postate pe forum si am facut un tratament din propria initiativa cu gine-canesten ovule si fluconazol presupunand ca ar fi o candidoza cronica dar fara nici un rezultat.Deoarece medicii de aici nu au tras nici o concluzie asupra diagnosticului apelez la sfatul dumneavoastra iar in ceea ce ma priveste voiam sa adaug ca am o relatie de cuplu stabila si o igiena corecta.Va multumesc anticipat...
2 comentarii
0
01-07-2009, ora 09:22
dodycutza
Nu este medic/terapeut
dodycutza
Buna. Multumesc frumos ca mi-ai raspuns.In legatura cu testele papanicolau sau altele mi sa zis sa le fac dp acest tratament pt ca nu e grav ca orice femeie se confrunda cu asa ceva vre-o data chesti deastea mi sa zis, dar nimic nu e de lasat dp o zi pe alta daca e vb de sanatatea ta. Nu stiu cati ani ai u, dar eu pana la 22 de ani adik anul acesta nu am avut nici un fel de probleme din astea decat mentruatia care nu este o problema. Si cu usturimile pe care zici u ca le ai infuziile cu tanctum rosa sau in interior spalaturi vaginale sunt f bune am avut o prietena care a scapat prin asa ceva. Multa sanatate
0
03-11-2009, ora 14:26
daryana
Nu este medic/terapeut
daryana
buna fetelor eu scriu prima data pe forum acu am si eu porobleme cu usturimile genitale de vreo 3 ani si am tot facut teste peste teste si imi zic ca nu am nimik asa o fi chiar ieri am fost la medic cu rezultatele de la secretie vaginala si nu mi a iesit numik mi a zis sa ma spal cu ceaiuri inauntru si mi a dat macmiror complex mentionez ca am facut vreo trei luni gentamiicna ca mi a iesit e coli si enterococ voi v ati confrunta cu astfel de probeme?e al treilea doctor la care ma duc dar cu usturimile tot am ramas nu iau anticonceptionale si am o igiena corespunzatoare nu stiu de unde atatia miicrobi doctorul a zis ca sunt eu mai sensibila nu mai stiu ce sa cred
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.