usturimi, mancarimi pe uretra penis, help

26-04-2010
giotto
Nu este medic/terapeut
giotto
Buna ziua, am avut un contact sexual neprotejat cu un cuplu si la 5 zile mi-au aparut niste mancarimi, urmate de usturimi la urinare care persistau si dupa, m-am dus la medic, i-am explicat ce simptome am si mi-a dat urmatoarele medicamente, ceclodyne 500mg, dicloreum si tamsol, la o zi si ceva dupa inceperea tratamentului dispareu acele dureri jenante si am intretinut un act sexual protejat iar a doua zi a inceput sa ma usture parte de sus a uretrei penisului, fara mancarimi doar usturimi, sa fie oare o simpla iritatie pe uretra din cauza spermei?si as mai dori sa stiu eu am bacteria numita candida?alte medicamente injectabile care ar mai fi?asa mult imi doresc sa scap de aceasta bacterie si sa revina totul la normal si sa am o viata sexuala foarte activa, fara stres, fara dureri.
1 comentarii
0
29-09-2010, ora 14:45
matinel
Nu este medic/terapeut
matinel
buna ziua!am 21 de ani...am o relatie de 3 luni prietena mea avand 23 de ani si dupa prima luna am facut-o..totul bine si ok...de vro sapt si ceva ma infrunt si citesc si nu inteleg nimic decat ca trebuie sa consult un medic...in rest nimic..mi-au aparut niste bubite mici si rosi pe capu penisului si pe pielea din interior...dc dupa acest timp si nu din prima data dintre contactul sexual cu ea??pe langa bubitele acelea rosi si buzelecapului penisului se inrosesc si ma ustura nu tot timpu..dar ma sperie si nici ei nu as vrea sa zic cu toate ca ar cam trebui..dar mai intai sa ascult sfatu dvs...ea nu ia antic. e curata..propabil stau sa ma gandesc ca mi-au aparut dupa ce a facut-o si cu gura,..k astfel nu gasesc cum sa ma exprim si sper sa intelegeti...va rog daca se poate sa imi explicati si mie ce e de facut..daca trebuie sa ii zic si ei sau ce sa fac?am facut baie m-am spalat foarte bine mi-am dat cu un unguien cu propolis si galbenele probabil nu face rau dar nu stiu nici cat de bine...curat sunt in fiecare zii fac baie de 2 ori la pranz si seara..deci nu inteleg?! va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.