usturime la urinare

29-05-2009
alexa_fabian
Nu este medic/terapeut
alexa_fabian
buna...daca ar putea cineva sa ma ajute ce ar fi trebuit sa fac in cazul meu.acum trei zile mam trezit cu niste usturimi cind am vrut sa merg la baie...pina in ziua de azi tot persista acele usturimi, iar cind urinez la sfirsit apar mici chiaguri de singe.acum fac bai intravaginale cu, , , coada soarecelui, , , si bai.cum credeti fac bine sau nu? sau ce ar trebui sa fac?.
4 comentarii
0
29-05-2009, ora 20:29
gyuly@
Nu este medic/terapeut
gyuly@
cred ca mai bine te ai duce la doctor...mai ales daca zici k iti apar si mici cheaguri de sange.sau poate pana ajungi la doctor ai putea folosi o crema gen lomexin crema vaginala sau poti sa intrebi o farmacista ce altceva ti ar putea recomanda.multa sanatate!
0
30-05-2009, ora 18:26
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Mergi la un consult urologic , urgent;; ar trebui sa faci un examen sumar urina, urocultura( ne gandim la o infectie urinara), ecografie abdominala( rinichi, vezica urinara, organe genitale interne), poate fi o litiaza si eliminarea pietrelor a produs sangerare, pot fi si alte afectiuni, mai faci hemoleucograma, un VSH, uree, creatinina, acid uric; sa faci si un consult ginecologic;numai bine
0
31-05-2009, ora 15:17
alexa_fabian
Nu este medic/terapeut
alexa_fabian
multumesc mult de tot pentru sustinere si pentru sfat.am fost la un ginecolog si am facut un control urgent...diagnosticul pe care mi la pus d.doctor a fost METROANEXITA si IN PARTEA STINGA INFECTIE A TRACTULUI UTERIN.mi sa dat un tratament pe care il urmez...deja ma simt mai bine...si mi sa spus sa repet controlul peste o saptamina dar nu mia explicat jmulte deoarece avea foarte multi pacienti.poate ma ajutati...multumesc anticipat
0
01-09-2009, ora 10:12
cristitm32
Nu este medic/terapeut
cristitm32
Se poate sa imi traduca si mie cineva urocultura si examenu sumar va rog?

culoare -galben-portocalie
turbiditate -tulbure
mucus - absent
sediment - prezent
filamente -absente
cristale amorfe 17476/ul 275
urocultura cantitativa sterila


examen urina
ph 5.0
densitate 1026
proteine -negativ
glucoza.-negativ
corpi cetonici -negativ
nitriti -negativ
urobilinogen -negativ
pigmenti biliari -negativ
sediment-negativ
cristale amorfe 17476


as dori sa stiu daca am ceva..vreo infectie urinara sau..asa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: