usturime la act sexual

22-02-2014
dody412
Nu este medic/terapeut
dody412
Buna!Am si eu o problema.am o viata sexuala nu foarte activa(odata la 2-3 saptamani).Am avut si pauze de un an, dar cam de 6 luni e la 2-3 saptamani.In urma cu 2 luni am avut o dereglare de secretie vaginala, am fost la medic, am facut tratament cu FLUOMIZIN si inca ceva pastilute care le-am luat si eu si prietenul meu.problema in mare s-a rezolvat dar am totusi o usturime la act sexual care persista vreo jumate de ora dupa oprire si la urinare imediat dupa.tot de o luna am descoperit ca am nisip la rinichi...usturimi la urinare am avut si din cauza asta dar acum iau ceva pastile si ceaiuri si senzatia s-a oprit..a ramas doar la act sexual.intrebarea mea este ca poate fi iar ceva problema ginecologica sau doar faptul ca nu am o viata sexuala mai activa.lubrifierea este destul de buna preludiul la fel...deci totusi ma gandesc ca poate e alta cauza.sau mai poate fi o problema psihologica prin faptul ca nu sunt suficient de relaxata si ma simt eu prea incordata dar nu ma pot controla sa scap de asta.ce sfaturi imi dati?sau macar pareri...multumesc mult
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •