usturime in timpul actului sexual

15-02-2011
Racz Sochirca Karol
Nu este medic/terapeut
Racz Sochirca Karol
Am 42 ani, iar sotia mea 44. Ne-am casatorit acum un an si sotia mea a inceput viata sexuala in urma casatoriei noastre. Actul sexual decurge normal, dar in perioada fertila ea prezinta in vagin, niste pustule mici albe, moi, care la un moment dat provoaca usturime, atat la ea cat si la mine pe penis. Aceste pustule mici nu le are tot timpul ci numai in perioada fertila si nu intotdeuna. Ne gandim ca posibil din aceasta cauza nu a ramas inca insarcinata. periodic foloseste tampoane speciale care curata vaginul, dar problema revine. Ce poate insemna aceasta problema si ce ar trebui sa facem? Va multumesc. Cu respect, Karol.
1 comentarii
0
21-02-2011, ora 02:34
rezolva_problemele
Nu este medic/terapeut
rezolva_problemele
Mergeti la medicul ginecolog de urgenta, in perioada in care ea are pestulele, ca sa poata doctorul sa le vada.
Sa nu aiba vreo boala venerica. Cel mai bine incetati orice act sexual pana ca consultatia medicului, si pana la rezolvarea problemei. Tratamentul s-ar putea sa dureze cateva saptamani, deci ia si niste reviste.
Iar daca problema persista, si actul sexual, devine altceva decat placere, atunci divort administrativ.
Succes.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici