usturime si mancarime a penisului dupa sex oral

19-07-2012
gigel31
Nu este medic/terapeut
gigel31
buna, acum 2 saptamani am intalnit o fata care mi-a facut sex oral neprotejat, de atunci simt o usturime/mancarime a glandului, nu a aparut nimic pe el, nu curge nicio secretie nu ma ustura la cand urinez, simt o usturime in restul timpului care este deranjanta.aveti ideee ce ar putea fi si cu se trateaza?am inceput sa iau ampicilina ce capul meu, multumesc !
4 comentarii
0
20-07-2012, ora 07:44
louferygo
Nu este medic/terapeut
louferygo
Nu ar trebui sa iei antibiotic de capul tau. In perioada asta sa fi foarte atent cu igiena personala, eventual spala-te cu ceai de galbenele si cred ca un unguent ar fi indicat. Intreaba un doctor sau la farmacie, nu trebuie sa iti fie rusine, i se poate intampla oricui. Se poate sa nu fie ceva foarte grav, poate fi o mica infectie doar. Eu sunt femeie si cand am probleme de genu asta, putine usturimi sau iritatii folosesc Nidoflor unguent si e foarte bun. Dar nu stiu daca e ok si in cazul barbatilor..eventual nu strica sa incerci, nu e scump, vreo 8 lei tubul. Ai grija de tine pe viitor, nu te lasa neprotejat mai ales daca nu ai o relatie serioasa. O boala se contacteaza foarte usor si te marcheaza pe viata. Multa sanatate!
0
22-07-2012, ora 01:49
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Sa iti dai cu crema Triderm de doua ori pe zi timp de 7 zile si vezi cum te mai simti. Daca persista mergi la medic.
0
22-07-2012, ora 22:54
gigel31
Nu este medic/terapeut
gigel31
multumesc pentru sfaturi, am inceput sa ma dau cu Nidoflor, am intrebat si la farmacie, usturimea a inceput sa dispara, inca nu am aflat cauza exacta, si ma gandesc sa nu apara dupa o perioada.
0
23-10-2017, ora 20:54
Dudu1
Nu este medic/terapeut
Dudu1
Gigel31 cum stai care este situatia. Ai descoperit
Am si eu usturimi penis si nu trec. Ce sa rezolvat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul oral
  •