usturime ingrozitoare, urinare in permanenta si cu durere

30-03-2012
cleopatra78
Nu este medic/terapeut
cleopatra78
ca metoda de contraceptie folosesc prezervativul. acum doua zile am simtit ca nu era de o calitate prea buna si foarte uscat. m-a usturat un pic dupa actul sexual, dar de dimineata de cand m-am trezit ma ustura ingrozitor. am senzatia de a urina in permanenta, iar dupa ce urinez, la final ma ustura groaznic si e ca si cum imi vine sa fac din nou si sunt si foarte excitata. acuma, mai spre seara am observat pe hartia igienica cateva firisoare de sange. nu sunt la menstruatie, nu sunt racita, nu ma dor ovarele, doar ma ustura foarte tare si ma arde.cred ca acel prezervativ, fiind prea uscat, m-a iritat. ce as putea face in privinta asta. nu sunt in tara, si aici dureaza pana te programeaza la un consult.
va rog mult ajutati-ma.
6 comentarii
0
30-03-2012, ora 00:56
cleopatra78
Nu este medic/terapeut
cleopatra78
am urinat intr-un lighean si am observat niste "venisoare" subtiri de sange. nu stiu cum sa le numesc. sunt foarte speriata. va rog spuneti-mi ce sa fac?
0
30-03-2012, ora 01:28
marinelutza
Nu este medic/terapeut
marinelutza
De la prezervative am avut si eu usturimi pt ca nu toate prezervativele sunt de calitate f buna dar acele "venisoare" de sange ar trebui sa te puna pe ganduri pt ca pot fi mai multe cauze, in nici un caz nu cred ca sunt din cauza prezervativului, ci mai degraba o infectie urinara sau ceva genital. Intr-adevar cand ai un contact sexual "pe uscat'" ai usoare usturimi dar ele trec repede ceea ce tu spui ca la tine dureaza de 2 zile. Cel mai bine e sa te vada un medic pentru ca nu e de joaca in cazul in care ai o infectie sau o anexita sau orice boala ginecologica. Sanatate.
0
30-03-2012, ora 13:30
cleopatra78
Nu este medic/terapeut
cleopatra78
iti multumesc mult pentru raspuns. azi ma ustura mai putin. mai astept o zi, doua sa vad ce se intampla, cu toate ca nu as vrea sa las ceva netratat. numai ca aici e foarte greu de facut o programare, te ia dupa o luna -doua. acuma ma gandesc ca ar mai putea fi ceva. eu am himen elastic, stiu ca doar atunci cand nasti se rupe de tot. nu am nascut natural, dar am avut 3 intreruperi de sarcina. este posibil ca acum sa ma fi dezvirginat? sotul are la fel-ata elastica, nu i s-a rupt inca. ce credeti? astept un raspuns.
0
30-03-2012, ora 15:31
marinelutza
Nu este medic/terapeut
marinelutza
Nu stiu daca este asta, mai ales daca spui ca ai avut 3 intreruperi de sarcina facute la medic, banuiesc, si nu e o regula ca himenul sa se rupa de tot doar cand nasti. Eu zic sa urmaresti aceasta problema si daca se repeta sa nu o treci cu vederea. Eu am aceasta usturime de la unele prezervative, la inceput nu stiam ce e si am fost la medic pt ca intrasem in panica vazand ca situatia se repeta si dupa o analiza de secretie mi s-a spus sa fiu atenta la prezervative. De atunci le folosesc mai rar si am ales alta metoda contraceptiva si am observat ca nu mai am acele usturimi si arsuri. De asemenea usturimi si arsuri poti avea si cand partida de sex dureaza f mult. Datorita doar acestor lucruri usturimea trece destul de repede. Cel putin la mine asa se intampla. Sper ca si la tine sa fie aceleasi cauze, dar citind ce ai scris sunt un pic bulversata si as vrea sa te intreb de ce ai facut 3 intreruperi de sarcina neavand nici un copil? Sper sa nu te deranjeze intrebarea mea dar stii ca f multe femei care nu au avut copii si au facut avorturi inainte, apoi cand si-au dorit un copil nu l-au mai putut avea. Sper ca nu te-am suparat si daca vei dori sa raspunzi, astept.
0
31-03-2012, ora 01:24
cleopatra78
Nu este medic/terapeut
cleopatra78
sigur ca nu ma supar. am un baietel. si nu au fost intreruperi nedorite. am suferit si sufar si acum. au fost alte motive.
am fost azi la urgente aici, deoarece nici nu mai puteam merge de durere.mi-au facut test la urina si mi-a gasit infectie, iar daca ma tot doare sa ma duc din nou la ei.medicii de aici lasa de dorit. mi -a prescris cefalexin si curge sange din mine si mai mult, si am dureri din ce in ce mai mari. doctorita mi-a spus razand ca orice femeie are infectie odata si odata si ca acuma e randul meu.nu imi venea sa cred ce aud.
0
31-03-2012, ora 11:42
ingerastyna
Nu este medic/terapeut
ingerastyna
buna
am sieu o problema ma ustura la zona genitala de numai pot de durere, dupa ce am avut contact sexual am mers la baie sa ma spal in zona genitala si cand mam spalat am vazut ca imi curge sange dar nu mult dar ma doare, in data de 16 martie am avut mestruatia, ma ustura nu pot sa stau nici pe scaun nu imi gasesc locul de durerea pe care o am, va implor ajutatima urgent
va multumes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: