usturime de fiecare data cand urinez

08-08-2009
carmencarmen
Nu este medic/terapeut
carmencarmen
va rog ajutati-ma!am mai postat un subiect..dar nu prea am fost lamurita si acum am observat si altceva...in timpul ultimului contact sexual am avut usturimi..probabil ca a durat si mai mult decat de obicei...iar acum d fiecare data dupa c urinez simt aceeasi usturime.oare sa fie in regula? pana acum nu am mai patit asa...poate sa fie din cauza duratei ?ca a durat mai mult decat de obicei, cum am mai spus.multumesc:*
5 comentarii
0
09-08-2009, ora 08:53
roxetee
Nu este medic/terapeut
roxetee
mia aparut o roseatA la zona genitala ce sa fac
0
09-08-2009, ora 17:05
carmencarmen
Nu este medic/terapeut
carmencarmen
si mai e o chestie...simt nevoia sa urinez foarte des.si fac o cantitate mica dar de multe ori...si ma ustura si dupa ce urinez si in timp...o fi vreo raceala acolo ? eu am mai fost racita jos cand eram mai mica...dak e vreo raceala cum as putea sa o tratez acasa?leacuri d-astea babesti or exista???va rog ajutati-ma
0
09-08-2009, ora 18:03
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Carmen, ai o usoara infectie genitala pe care nu ai tratat-o sau ai tratat-o dupa ureche si acum s-a asociat si cu o infectie urinara.Mergi la medicul de familie, lasa leacurile babesti, caci de la o infectie urinara joasa, cum ai acum, se va intinde in sus, spre rinichi.Ai nevoie de solutie pentru spalaturi vaginale, ovule si antibiotic.
0
09-08-2009, ora 18:06
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
@ roxetee : pliculete de Femigin B de la farmacie pentru spalaturi vaginale si de doua ori pe zi cu Nidoflor crema ; chilot schimbat zilnic, numai din bumbac, nu sintetic.
0
03-09-2009, ora 11:58
carmencarmen
Nu este medic/terapeut
carmencarmen
multumesc mult pt raspunsuri! am fost la farmacie si mi-a dat uricol si supozitoare indometacin si mi-a trecut :D
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: