ustrime la urinare si inflamare a ovarelor

15-03-2010
madutza133
Nu este medic/terapeut
madutza133
Problema mea este : de cateva zile in momentul urinarii am un disconfort asaemanator unei usturimi, iar in restul timpului simt nevoia de a ma duce la toaleta, insa nu neaparat de nevoie..e doar senzatia falsa data de acel disconfort, pe care il mai simt si in restul timpului. Nu mereu e la fel de inconfortabila urinarea si nici nu am in permanenta senzatia falsa mentionata mai sus...dar majoritatea timpului sunt prezente aceste simptome.
Uneori imi simt ovarele inflamate sau usor umflate. Ma gandesc ca ar fi vorba de o raceala, pentru ca si mai demult cand a fost la doctorul ginecolog, mi-a spus ca ar fi putin inflamate ovarele(o mica raceala), imi prescrisese un fel de anticonceptionale cred in acest scop, insa din motive materiale nu am mai apucat sa iau reteta.
In ceea ce priveste actul sexual nu simt nici un disconfort, poate o usoara usturime,.dar ma gandesc ca poate fi de prezervativ/frecare..oricum nimic dureros/usturator.
Am mai citit pe forumuri, si am observat ca e folosit cu succes Urinal, pentru astfel de situatii.
Ce ma sfatuiti? Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.