uruit in urechea dreapta!

16-12-2010
oana grig
Nu este medic/terapeut
oana grig
Buna ziua! Am si eu o mica problema de sanatate.
Am 25 de ani, sex feminin, 1.73, 55kg. De apr 2 sapt ma deranjeaza un zgomot ciudat in urechea dreapta, aparut dupa ce am cascat odata si in urma unei enervari. Din ziua aceea a tinut incontinuu, cu pauze, incepea, ma lasa, iar incepea si tot asa..inconstant. Aseara m-am culcat cu acest huruit si m-am trezit cu el, peste noapte era la fel.
Am fost la medic acum o sapt, la ORL, m-a controlat, nu am dop de ceara, timpanul e in regula. A spus ca am o usoara deviatie de sept, nimic special. Mi-a indicat o audiograma, am facut-o, este in regula, n-am prob cu auzul.Mi-a dat Paracetamol sinus, Pinosol, inhalant si Passiflora de liniste. am luat doar 3 zile acest tratament..n-am obesrvat nimic special. M-am gandit ca iau degeaba paracetamol sinus si restu tratam pt ca nu vedeam nicio ameliorare.
Mi-a recomandat o asistenta sa iau CA, Mg, zn pt circulatia cerebrala. Este in regula? AM citit pe net tot felul de "povetsi" legate de acufene si m-au speriat ingrozitor. SPer sa nu am si eu asa ceva. Va rog sa ma ajutati cu o indrumare! Multumesc!
2 comentarii
0
16-12-2010, ora 11:41
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
stresul.. duce la vazoconstrictie.. e normal ca sa luati ceva pentru circulatiea cerebrala si antistres
Tinct de Valeriana 3o pic la 8 ore
Ginseng 1 fiola de baut diminetata
Stugeron 3 pe zi
totul 10 zile si mai vorbim
0
16-12-2010, ora 12:01
oana grig
Nu este medic/terapeut
oana grig
Multumecs foarte mult pentru raspuns! O sa merg azi sa cump acele medicamente si revin dupa 10 zile cu noi informatii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.