urticarie cam de 2 ani

25-08-2010
artyk
Nu este medic/terapeut
artyk
buna ziua.de 2 ani tot imi apare o urticarie pe tot corpul pana si in cap care apare din senis si tot asa dispare am fost la alergologi, dermatolofi, boli d piele si imi zic k nu stiu ce am.am luat cortizon, telfast, xyzal locoid crema tot degeaba.de ex...de 2 luni nu am mai avut nimic si am mancat toate alimente posibile si acum mam trezit cu ele pe fata si ma mananca.imi apar intr-un loc dispar si apar iar in alta parte.
7 comentarii
0
20-04-2011, ora 18:04
Marinela23
Nu este medic/terapeut
Marinela23
Buna ziua! Am aceiasi probleme de acum doua zile mia aparut urticarie pe genunchi si la coate! Anul trecut am avut dar nu asa putine, a fost pe tot corpul. Nu sunt alergica la mincare, sau la diferite parfumuri, nimic. Care este cel mai bun remediu sa scapi de ele si cit mai repede posibil? Astept sfatul unui medic, va multumesc mult de tot!
0
21-04-2011, ora 10:20
ion.u
Nu este medic/terapeut
ion.u
Si eu am inceput sa fac urticarie de vreo cateva luni. Pentru o scurta perioada mi-a disparut, dar acum mi-a aparut din nou.
0
30-04-2011, ora 13:22
carmen_gaby
Nu este medic/terapeut
carmen_gaby
si eu am de vreun an si ceva aceasi problema. problema e ca ma mananca ft tare
0
04-05-2011, ora 00:02
Marinela23
Nu este medic/terapeut
Marinela23
Poate aparea aceasta Uticarie de la stari de stress, stari emotionale?
0
05-05-2011, ora 22:28
ion.u
Nu este medic/terapeut
ion.u
Marinela23: Da, poate sa apara de la stres, dar pot fi si alte cauze, cum ar fi boli autoimune sau infectii. Fa-ti analizele dintai ca sa fii sigura ca nu e ceva grav.
0
06-05-2011, ora 00:25
Marinela23
Nu este medic/terapeut
Marinela23
Da am facut analize la urina si a iesit totul bine!
0
07-05-2011, ora 10:52
ion.u
Nu este medic/terapeut
ion.u
Analizele la urina nu sunt de ajuns pentru a scoate din ecuatie bolile autoimune/genetice. Mai degraba ar trebui facute niste analize imunologice, gen proteina c reactiva si ANA(test anticorpi antinucleari).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: