urinez foarte des

09-09-2010
rozy03
Nu este medic/terapeut
rozy03
buna sunt noua pe site-ul acesta am si eu o problema urinez foarte des si in cantitai normale de urina nu doar cateva picaturi am fost la urolog mi-a facut ecografie nu am nik am facut urocultura si ast rasunsul tocmai miercuri mi-a dat driptane dar ma lasa cateva ore urina apoi iar ma ia si nu stiu ce sa mai fac pana miercuri ast un raspuns de la voi
3 comentarii
0
11-09-2010, ora 18:15
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca medicul, dupa ce ai dat urina pentru urocultura nu a considerat necesar sa iei antibiotic, inseamna ca nu a considerat ca e neaparat necesar.in asteptarea rezultatului, cumpara-ti o cutie de Uricol si ia conform prospectului.
0
14-03-2011, ora 10:32
mumoftheforest
Nu este medic/terapeut
mumoftheforest
Tatal meu a facut operatie acum 3-4 ani pt a extirpa o tumora la vezica urinara.In oct 2010 tumora a recidivat(lucru care i l-a spus si doctorul care l-a operat)si cu ecografia facuta atunci medicul i-a dat bilet de internare la urgenta in Buc. pt operatie.El nu s-a dus si de citeva zile nu se simte bine si urineaza f f des.S-a speriat si a cerut sfatul altui medic, care l-a sfatuit sa mai stea citeva zile si daca se simte la fel sa se interneze, sa se opereze.PROBLEMA este ca are 87 ani si are probleme cu inima, cu tensiunea mare.Ii este frica c-o sa moara pe masa de operatie.Noaptea trecuta i-a fost rau si maine vrea sa se interneze(sta singur si voi merge maine la el-stau in alta localitate)CE MA SFATUIIT, DAR ASTEPT RASPUNS PINA MAINE DIMINEATA LA ORA 8 PLEC SPRE BUCURESTI.VA MULTUMESC ANTICIPAT.(ACUM URINEAZA DIN SFERT IN SFERT DE ORA-APROXIMATIV, MI-A SPUS)
0
21-12-2011, ora 13:28
Arthur76
Nu este medic/terapeut
Arthur76
Buna Ziua, ma numesc Arthur, am 35 de ani si as dori un sfat urgent de la d-voastra.
Urinez foarte des, daca beau un pahar de apa sau de ceai in circa 15-20 de minute, nevoia de-a merge la baie e imediata.Urina e de culoarea apei, in timpul zilei si mai inchisa la culoare, dimineata.
Mentionez ca urmez un tratament de Ca+Mg(Strong Bones), Protect4Life(pt circulatia sangelui) si Stress Management(un complex de vitaminaB). Pt aceste pastile beau circa 2 pahare de apa la fiecare administrare, dimineata, la amiaz si seara si mai beau si pe parcursul zilei din cauza urinarilor dese.
Va rog, un raspuns cat se poate de urgent!!!
Va Multumesc!!!
P.S - Am facut 2 teste de urocultura si mi-a iesit negativ!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •