urinez cu sange si ma ustura, asta dupa primul act sexual

01-07-2010
Diana00
Nu este medic/terapeut
Diana00
Buna ziua..imi cer scuze daca subiectul acesta a mai fost deschis dar nu am starea necesara sa caut

Am 20 de ani, acum 2 zile am facut sex pt prima oara( cu prezervativ bineinteles), ieri pe la ora 17 am fost la baie si cand am urinat ma usturat f tare si parca mi se oprea dintr'o data, ca sa fiu mai explicita cum ai oprii un robinet si apa nu mai curge dintr'o data apoi venea usturimea aia ingrozitoare si cand ma ridicam iar imi venea sa urinez iar cand m'am sters am vazut pe hartie firicele de sange si 2 picaturi in vasul de toaleta. Si timp de vreo 30 de min tot imi vine sa urinez apoi imi trece senzatia, doar in momentul cand stau pe scaun nu mai am aceasta senzatie dar daca stau in picioare sau intinsa in pat da...iar in momentul cand ma ridic in picioare imi vine imediat sa urinez si ma simt plina de parca nu am mai facut asta de ore bune

Poate a fost o greseala dar nu am mai baut apa de frica sa nu ma duc la baie iar...dar bineinteles ca am mai urinat.. toata ziua am stat cu 2 perechi de sosete si cu papuci deoarece imi simteam picioarele gheata si la culcare imi era foarte frig si ma dureau oasele si spatele groaznic

Azi dimineata am sperat sa imi treaca dar la fel urinez cu usturimi si cu 2 3 firicele de sange. In timpul actului sexual nu am sangerat, mentionez ca baiatul este putin cam dotat, in sensul grosimii si eu sunt destul de "stramta" :)
Acum ceva timp mi'am facut o ecografie si totul era bine

Imi cer scuze inca o data daca problema aceasta a mai fost discutata.

Va rog frumos sa imi raspundeti.
Multumesc mult
22 comentarii
0
01-07-2010, ora 17:32
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
Buna diana, vezi ca ti-am trimis mesaj privat !
0
06-08-2010, ora 08:56
asined maria
Nu este medic/terapeut
asined maria
Buna!Aceasi problema ca Diana am si eu:(.ma poate ajuta cineva?:*Multumesc!
0
03-11-2010, ora 14:50
Carl@
Nu este medic/terapeut
Carl@
Buna! Din pacate am si eu aceeasi problema ca si Diana. Am 22 ani am inceput actul sexual acum 3 luni insa acum e prima data cand am urinat cu sange. Defapt nu urinez cu sange...ci dupa ce urinez imi curge sange si nu foarte mult. Mereu am impresia ca am nevoie la baie insa cand merg la baie urinez foarte putin si asta cu usturimi. Imi puteti da un raspuns si sa-mi spuneti despre ce ar putea fi vorba, cat de grav este si ce as putea face?
Va multumesc, astept raspunsul dvs !
0
26-12-2010, ora 15:44
Lavinik
Nu este medic/terapeut
Lavinik
buna.si eu am aceeasi problema ca diana, dar la mine a aparut la primul contact sexual dupa 2 luni jumatate de abstinenta.ieri dupa ce am urinat si cand m-am sters am gasit pe hartie doua picaturi de sange.dar asta o singura data.
si cum spun si fetele, mereu am impresia ca vreau la baie si cand ma duc, urinez foarte putin, ma ustura si parca se opreste deodata si simt ca nu am terminat.

ati putea sa-mi spuneti despre ce este vorba va rog?si ce as putea face?
astept raspunsul dumneavostra

va multumesc
0
26-01-2011, ora 19:01
anamaria91
Nu este medic/terapeut
anamaria91
VA ROG FRUMOS!!!

Aceeasi problema o am am si eu asemeni Diana00 si sunt disperata! :((mai bine zis speriata!!
Mentionez ca si eu am avut primul contact sexual pe data de 8 a acestei luni si la fel nu am sangerat decat foarte putin(o pata) a2a zi, dimineata..
Va rog frumos sa-mi raspunda si mie cineva!! Sunt destul de speriata!
0
18-02-2011, ora 00:44
dasvidania
Nu este medic/terapeut
dasvidania
Buna ziua
eu am problema dianei. aceleasi simptome: simt o mare nevoie sa urinez, iar cand merg la toaleta curge putin si se opreste brusc. Dupa aceasta ma patrunde o durere. Cand m-am sters am gasit un firicel de sange pe hartie.

Va rog frumos sa imi raspundeti.
Multumesc mult
0
18-02-2011, ora 11:19
anamaria91
Nu este medic/terapeut
anamaria91
Buna fetelor!

Vreau sa va spun ca eu am rezolvat problema!
La mine a fost vorba de o raceala foarte nasoala, mai bine zis... cistita. Am fost la medic si mi-a prescris ciprinol, un antibiotic foarte bun sincer va spun! Exact aceleasi simptome le-am avut si eu, am postat chiar mai sus.

Duce-ti-va la medic, insa pentru a scuti(sau nu) drumul la medic, va sugerez sa incercati ciprinol o saptamana - 1/12h(dimineata si seara) dar inainte sa mancati bine. In cazul in care vreti sa faceti si niste analize, dupa ce ati terminat antib. asteptati o saptamana apoi incercati niste analize.

Multa sanatate fetelor! (:
0
18-02-2011, ora 11:24
dasvidania
Nu este medic/terapeut
dasvidania
Multumesc mult chiar astazi voi merge sa cumpar ciprinol.
Sper sa mearga pt ca mi-e rusine sa merg la doctor cu aceasta problema.
V-am pupat:*
0
20-02-2011, ora 20:19
anamaria91
Nu este medic/terapeut
anamaria91
Stai linistita! (:
Si in NICIUN caz nu tb sa-ti fie rusine, in primul rand este vorba de sanatatea ta! :*
O sa mearga, iti garantez! Mult succes!


P.S. Incearca sa te protejezi cat poti de mult in perioada asta de frig, rece. Te pup!
0
21-02-2011, ora 20:59
dasvidania
Nu este medic/terapeut
dasvidania
Buna.
Am fost la farmacie dar nu avea medicamentul. Nu am avut timp sa merg la alta farmacie pt ca trebuia sa ajung la cursuri. Cand am ajuns seara acasa mi-am pus o sticla cu apa calda la burta si am tinut-o cam 3 ore(schimband apa mereu bineinteles). Ideea este ca nu am mai avut probleme dupa aceea.

Este vreo sansa sa imi fi trecut cistita?(Am mers la doctorul de familie din cauza unei raceli la care sunt supusa si i-am zis si de aceasta problema. I-am spus si ce am facut si nu a comentat nimic pe aceasta tema).
Da-ti-va cu parerea. Vreau sa stiu daca sa tin cont si sa ma gandesc serios sa merg la un doctor ginecolog sau pot uita de aceasta problema pe care o aveam.

Multumesc mult:*
0
22-02-2011, ora 12:52
anamaria91
Nu este medic/terapeut
anamaria91
Buna!
Si eu am facut asa (: am facut o baita calda apoi am stat in pat cu sticla la fel. Antibioticul trebuie sa-l iei, asa am scapat si eu. In opinia mea chiar trebuie sa iei ciprinolul. Eu ma simt foarte bine acum si nu mai am nicio problema!
0
22-02-2011, ora 12:53
anamaria91
Nu este medic/terapeut
anamaria91
P.S. Nu am fot la niciun doctor ginecolog ;)
0
01-03-2011, ora 10:26
dolce.ada
Nu este medic/terapeut
dolce.ada
Fetele a-ti facut cistita. Nu e de joaca cu asa ceva, daca nu e tratata poti face puroi..sa se infecteze puternic. Nu e de joaca. Nu fugiti de medic. Si eu am fost in situatia vostra acum 3 luni.Chiar am postat o intrebare in care cer niste sfaturi ce sa facem sa nu ne mai imbolnavim de cistite, anexite.
Incercati dupa fiecare act sa mergeti la toaleta si dupaia un dus, baie ce vreti voi:P..Poate chiar un dus impreuna;))

Mult noroc;)
0
01-03-2011, ora 22:56
dasvidania
Nu este medic/terapeut
dasvidania
am fost racita bocna iar saptamana trecuta nu am iesit deloc din casa. Nu am luat ciprinol pt ca ma temeam sa nu am reactii adverse intre cele doua probleme diferite. Nu am mai avut probleme de usturime sau sange. Tin sa mentionez ca tot saptamana trecuta mi-au venit si perioadele. Nu am mai avut probleme deloc si nici acum nu am. Ce se intampla? Mai cumpar ciprinol? Mai este cazul?
0
01-03-2011, ora 23:33
dolce.ada
Nu este medic/terapeut
dolce.ada
Ciprinol e antibiotic daca nu ma insel. Si un antibiotic nu are ce sa-ti faca rau daca esti racit...dimpotriva te vindeca mai repede.(in afara consecintelor antibioticelor...gen..candida..si distrugerea florei intestinale)
Eu nu sunt medic, vb doar din experienta si ce am auzit.

Deci du-te repejor la medic..cu ocazia asta iti faci un consult..si daca te trece pe antibiotice atunci o sa iti dea si niste ovule sa nu faci candida, (aici pe site nu ti-a zis nimeni ca poti face candida de la antibiotic)
Daca zici ca ti-a trecut tot ce pierzi sunt banii de la consult, dar macar esti linisitita.DAR..daca ziic ca nu mai ai simptomele acum..ele poate sa reapara daca nu e tratata la timp..asa cum am patit eu;))..am tot amanat.
Mult noroc

btw : sa te protejezi;)
0
14-07-2011, ora 15:57
Anonimat07
Nu este medic/terapeut
Anonimat07
Buna...Si eu am o problema asemanatoare...Am facut sex in a treia zi de ciclu, adica ieri. Nu ne-am protejat. Si acum am o senzatie de usturime si imi vine sa stau non-stop pe toaleta, deoarce simt nevoia sa urinez...Si cand ajung acolo...NIMIC. Ce sa fac ca sa treaca senzatia asta cat mai repede?...Recunosc ca am mai avut senzatiile astea, dar mult mai naspa si mi-au trecut in 2 zile, cam asa, dar faceam spalturi cu ceai ce galbenele si musetel.Stiti alte metode? Deoarece astea cu ceaiurile nu stiu daca au avut efect sau au trecut acele sintome de la sine.Daca aveti vreo idee...ajutati-ma..Astept raspuns. Multumesc anticipat!:)
0
16-07-2011, ora 19:50
anamaria91
Nu este medic/terapeut
anamaria91
Buna! In cazul de fata.. personal nu stiu ce sa zic.. daca ai deplina incredere in iubitul tau nu e cazul sa te gandesti la altele, stii la ce ma refer. Apoi, daca ai citit mai sus postarile si eu am avut aceleasi simptome.
Am fost la farmacie si mi s-a recomandat ciprinol, care a dat roade! Dar in permanenta lenjeria intima sa fie schimbata! Ai putea opta si pt o sticla cu apa calda pe burtica (asta in cazul in care ai racit, poate).
Sper sa-ti fie de folos informatiile, insanatosire grabnica! (:
0
12-03-2013, ora 14:39
andreea_s111
Nu este medic/terapeut
andreea_s111
buna fetelor!!!
am si eu o problema...dupa o pauza de 1 an de la deflorare..am facut-o din nou dar a 2 a zi de dimineata cand am urinat am simtit o usturime si am vazut cateva pete de sange pe hartie.sunt foarte panicata...sper sa nu fie ceva grav...va rog sa ma ajutati!!!!
0
07-04-2013, ora 21:00
iulia maria marinescu
Nu este medic/terapeut
iulia maria marinescu
Am si eu o problema, dar mi-e frica sa ma duc la medic. De cateva zile nu pot urina cum trebuie si cand imi curg cateva picaturi ma doare si am vazut ca mi-au aparut si niste picaturi de sange... Ce am??
0
25-07-2013, ora 23:04
fotocita
Nu este medic/terapeut
fotocita
salut va rog sa maajutati putin! am aceiasi problema dar sunt in germania cum se traduce Ciprinol in limba germana sau ce medicament sa cer asemeanea acestuia in farmacie aici?
0
26-02-2015, ora 16:20
dariipetru
Nu este medic/terapeut
dariipetru
Buna ziua am si eu o problema ma duc la WC si dupa ce ma urinez imi curge citeva picaturi de singe sunt 3-4 zile nui tot timpul cind ma urinez
Apropo sunt Baiat e grav ceva trebuie sa plec la medic?
0
09-12-2017, ora 17:44
Mariana213
Nu este medic/terapeut
Mariana213
Nu sunt la primul act sexual
, ma ustura când urinez dar si când nu si atunci când urinez îmi curge picături de sânge, ce pot face in cazul asta ? Îmi puteti recomanda ceva pastile sau altceva? Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hematii în urină - explicații
  •