urinat des si senzatie de usturime | Forumul Medical ROmedic

urinat des si senzatie de usturime

24-05-2009
cristiflo
Nu este medic/terapeut
cristiflo
Domnule Doctor am si eu nevoie de ajutor. Am perioade cand imi vine sa urinez des, am senzatia ca ma scap pe mine si o usoara usturime, iar cand merg la toaleta nu urinez decat putin si numai am senzatia aceea de usturime cat stau la toaleta. Cand stau in picioare iar revine senzatia de usturime si cand stau jos numai o am. Va rog frumos spuneti-mi si mie ce sa fac ca este groaznic cum ma simt. Nu pot iesi nici din casa din cauza ca imi vine sa merg des la toaleta. Va multumesc
13 comentarii
0
24-05-2009, ora 21:13
dear
Nu este medic/terapeut
dear
va trebui sa faci o urocultura poate fi vorba de o infectie urinara, dupa care ti se va da tratament pe baza antibiogramei, de catre medicul de familie.sanatate!
0
24-05-2009, ora 22:26
cristiflo
Nu este medic/terapeut
cristiflo
va multumesc pentru indrumare si o sa revin cand am rezultatul analizei. o seara buna
0
26-05-2009, ora 17:54
_baiat
Nu este medic/terapeut
_baiat
du-te la un urolog, ca eu tot asa am patit, si de un an jumatate sufar de prostatita cronica din cauza acelei infectii urinare natratate (sau nu se stie de ce). sa stii ca se merita, as da orice ca sa fiu si eu fara simptome... in ultimele cateva luni am luat o sumedenie de antibiotice si tot nu vrea sa treaca. asa ca ai grija ca-i foarte naspa. pe timp de iarna este si mai rau cand ii frig.
0
26-05-2009, ora 17:57
_baiat
Nu este medic/terapeut
_baiat
si in legatura cu urocultura eu am facut vreo 4, si cam tot 4 spermoculturi, majoritatea negative, si tot am avut simptome si inflamatie. Ii o boală foarte greu de tratat, si trebe rabdare si multe antibiotice, si evident no alcohol si trebe consumat mult lichid.
0
27-05-2009, ora 08:41
cristiflo
Nu este medic/terapeut
cristiflo
mersi pentru sfaturi baiat. o zi buna
0
16-10-2009, ora 08:19
mari.bidi
Nu este medic/terapeut
mari.bidi
domnule doctor, am nevoie de ajutorul dvs, am perioade cand imi vine sa urinez des si usturime.merg des la toaleta si ma urinez putin, aceasta este a trea oara care ma incearca, si nu am fost tratata cu niciiun fel de medicamente, si nu pot iesi nici din casa ca imi vine sa merg la toaleta va rog datimi un tratament
Va multumesc
Maria
0
21-10-2009, ora 21:14
mari.bidi
Nu este medic/terapeut
mari.bidi
domnule doctor va rog datimi un raspuns
Va multumesc
0
26-12-2009, ora 13:25
cosmyna
Nu este medic/terapeut
cosmyna
eu te-as sfatui sa mergi cat mai repede la doctor.sa iti faci in primul rand o urocultura ! situatia se poate inrautati si atunci este mult mai grav !!! cum este la mine.asa ca nu mai sta asa e vorba de sanatatea ta !
0
11-07-2018, ora 01:42
Mirabell
Nu este medic/terapeut
Mirabell
Buna. Am si eu asa o problema. Am luat pastila de a 2-a zi si dupa asta, au inceput urinari fregvente. Insa mai tarziu, la aceste urinari au aparut dureri mari, fen un fel de arsuri. Nu stiu ce sa fac, nimic macar nu vreau la wc dar am impresia ca fac pe mine. Ce sa fac si ce poate fi? Ajutati-ma va rog. De exemplu in minutul asta am fost la baie si peste 5 min parca vreau iar de nu mai pot, insa nu e nimic si plus am dureri extrem de mari inauntru. Ajutooor !!!
0
20-02-2020, ora 15:32
Reyi
Nu este medic/terapeut
Reyi
BUNA, AI REZOLVAT?
CUM?
0
10-07-2020, ora 21:17
Durca
Nu este medic/terapeut
Durca
Buna seara!
Ma confrunt si eu cu o problema de vreo doua trei săptămâni si nu stiu ce sa fac. Imi vine sa urinez, dar atunci cand merg la baie ma ustura si cand ma sterg sunt firisoare de sange. Am luat antibiotic pana alaltăieri, mi-a trecut si de azi au inceput din nou aceleași simptome.
Din ce cauza?
0
14-07-2020, ora 09:50
Reyi
Nu este medic/terapeut
Reyi
Buna Durca...nu stiu ce sa iti zic...eu sunt cu usturimi de 1 an...si nu ii gasim leac.
0
14-07-2020, ora 16:01
Durca
Nu este medic/terapeut
Durca
Mi-a venit menstruatia si tot ustura, dar nu tare, si mii sa nu fie ceva rau...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Febră È™i urinări frecvente - ce ar putea fi
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecÈ›iuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •