urinat des la barbati

25-01-2012
nutikonix
Nu este medic/terapeut
nutikonix
sotul meu urineaza des si de multe ori chiar nu se poate abtine, nu se plange de nici o durere dar e nasol k la fiecare 10-15 minute trebuie sa urineze.Care ar fi cauza si cum merge rezolvata???va rog sa imi raspundeti
4 comentarii
0
25-01-2012, ora 22:20
Andidarie
Nu este medic/terapeut
Andidarie
Un punct de vedere.
Se pare ca in cazul sotului dumneavoastra prolema ar fi un hipertonus al sistemului nervos parasimpatic care la minima stimulare provoaca relaxarea sfincterului uretrei.
0
25-01-2012, ora 22:36
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Sa mearga la un urolog sa faca analize, de urina, ecografie pelvina si ce i se mai recomanda. Cauzele pot fi multiple, incepand de la rinichi, vezica, protata, psihogen etc. De la distanta nu se poate pune un diagnostic.
Sanatate!
0
25-01-2012, ora 22:45
nutikonix
Nu este medic/terapeut
nutikonix
multumesc frumos de raspuns.o sa il trimit la un urolog si sper sa se si duk fiindca uraste doctorii
0
25-01-2012, ora 23:02
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ca mai toti barbatii, , , dar daca se va scapa pe el mai serios, sigur se va duce. Desi e indicat sa nu se astepte atat, orice e luat din timp e mai usor de tratat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •